Карта метро Москви 2016 року – схема

Карта метро Москви 2016 року – схемаЗагальна протяжність шляхів московського метрополітену до 2020 року складе 451 км. Більша частина робіт була намічена на 2015 рік. Початок програми розширення метро довелося на 2012 рік, а Карта метро Москви 2016 року поповниться ще деяким кількістю станцій.

Фінансовий аспект

Фінансуватися цей масштабний проект буде зі столичної скарбниці, а також з коштів, залучених до робіт інвесторів. Передбачається, що загальна сума витрат на розробку і будівництво нових станцій та розв’язок, а також на прокладання нових гілок складе близько 1,3 трильйона рублів. Гроші з федерального бюджету на цей проект виділятися не будуть.

Схема метро Москви 2016 року

У 2016 році Люблінсько-Дмитрівській лінії (салатовий колір на схемі метрополітену) з’являться ще три нові станції. В експлуатацію на ділянці від «Петровсько-Розумовської-2» будуть введені розташовані послідовно «Окружна», «Верхні Лихобори» і «Селигерская». Дві перші – станції глибинного залягання. Роботи на них завершені вже на третину. «Селигерская» ж – майже готова (на 90%), що пояснюється її дрібним закладенням, тобто роботи тут за визначенням було менше, ніж на двох інших. Начальник відділу з будівництва Московського метро р-н Філіппов відзначив, що ця гілка метро стане довшим на 5 км.

Всі три нові станції будуть мати по два виходи, а з «Окружний» по переходах можна буде потрапити на інші станції. Крім того, запланований вихід на Велике кільце метрополітену. Карта метро Москви 2016 року допоможе краще уявити розгалуження станцій.

Карта метро Москви 2016 року – схема

Карта-схема метро Москви 2016 року

Ще більше нових станцій, цілих сім, з’явиться на Калининско-Солнцевском напрямку. Це будуть станції «Мінська», «Солнцево», «Ломоносовський проспект», «Мічурінський проспект», «Терешково», «Очаково», «Раменки». Наприклад, на останній, «Раменки», будівельні роботи вже завершені, зараз йде монтаж основних вузлів, який планується завершити до кінця 2015 року, а вже на початку 2016 року розпочнеться архітектурна обробка і монтаж технічного обладнання. Передбачається, що оформлена станція буде в зелених відтінках, тобто в колірній гамі молодого листя, що підноситься дизайнерами її інтер’єру як нагадування про шумевших тут раніше дібровах. Оформлена станція буде в дусі часу: наприклад, передбачається, що по краю перону будуть встановлені спеціальні скляні перегородки, які убезпечать пасажирів від можливого падіння на шляху. Вагони метро будуть зупинятися таким чином, щоб їх двері «збіглися» з дверима в перегородках. Відкриватися і закриватися вони будуть синхронно.

Карта метро Москви 2016 року поповниться п’ятьма новими станціями – «Діловий центр», «Петровський парк», «Ходинське поле», «Хорошевський», «Шелепиха» – вже в 2016 році поповнять Третій пересадочний контур (він же – Друга кільцева лінія, він же – Велике кільце). Повністю будівництво Контуру завершиться до кінця 2020 року.

Закриті проекти

На жаль, слова «закритий проект» у випадку з планом розвитку Московського метрополітену – це не синонім секретного проекту, а дійсно закритий в прямому сенсі цього слова, тобто скасований, який вже не буде втілений у життя. Ця «неприємність» спіткала станцію метро «Новокурьяново» в Щербинці, яка повинна була «обслуговувати» співробітників місцевого ділового центру. Але оскільки від будівництва центру відмовилися, то і проект нової станції теж «заморозили».

Зате переключилися на будівництво північної частини лінії Бутова.

Не в тісноті та не в образі

Попередні розрахунки показали, що тільки за 2016 рік пасажиропотік московського метро зросте майже на 20 %! Проте введення в експлуатацію нових станцій, збільшення кількості потягів і вагонів у них дозволить уникнути переповнених, битком набитих в годину пік поїздів.

Очікується, що на станціях будуть встановлені додаткові термінали для покупки квитків та проїзних талонів.

За прогнозами фахівців, Московський метрополітен з честю впорається і з ще великим потоком людей.

Великий золотник, так і доріг

В Уряді Москви стверджують, що в 2016 році протяжність нових гілок складе 85,6 км, а «ціна питання» – майже 410 млрд рублів.

Прокладання нових шляхів і зведення нових станцій метро – справа технічно надзвичайно складне. Наприклад, одна з гілок пройде під річкою і для її проведення необхідно буде заморозити грунт.

Віртуальне метро

Вже зараз бажаючі побувати на нових станціях (тих, які ще не здані в експлуатацію!) можуть зробити це у віртуальному просторі. На порталі будівництва Москви розроблений спеціальний тур, в ході якого можна познайомитися з інтер’єрами станцій, дізнатися, в якій кольоровій гамі вони вирішені, детально розглянути обробку та оснащення (наприклад, світильники, лавки та ін.). Тобто реалізована для вивчення вже нова схема метро Москви 2016 року.

Так, можна відвідати вже вісім нових станцій, розташованих на різних лініях метрополітену. Це «Жулебіно», «Лермонтовський проспект», «Румянцево», «Діловий центр», «Котельникі», «Саларьево», «Лісопаркова», «Бутирська».

Можливо, читачеві буде цікаво дізнатися прогноз інфляції на 2016 рік в Росії. Його можна знайти на цій сторінці. Сподіваємося, ця інформація допоможе вам спланувати свою фінансову безпеку.