Карантин у школах Саратова в 2016 році

Карантин по свинячому грипу був введений в школах Саратова з 27 січня 2016 року.

В середньому за добу в лікарні міста надходило від 300 до 400 осіб з діагнозом ГРВІ та грип. В період з 4 по 10 січня 2016 р. в Саратові було зареєстровано 4 368 випадків захворювань на ГРВІ та грип, при цьому більш ніж у 80 відсотках розшифрованих випадків медики мали справу зі штамом грипу H1N1. Іншими словами, можна говорити про початок епідемії свинячого грипу в Саратові в січні 2016 р.

Серед хворих більшу частину складали школярі, у зв’язку з чим місцевими органами влади було прийнято рішення про введення карантину для шкіл, дитячих садків та закладів середньої спеціальної освіти.

Пік епідемії припав на кінець січня – початок лютого, коли епідеміологічний поріг серед школярів був перевищений в середньому в 2,5 рази.

Карантин у школах Саратова в 2016 році

Заходи профілактики

Грип – інфекційне вірусне захворювання, зараження здорової людини відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворого. Вірус свинячого грипу, незважаючи на смертельну небезпеку спричинених нею ускладнень, досить швидко гине під прохолодною вологою середовищі.

Тому найбільш дієвими заходами профілактики в розпал епідемії грипу є:

  • часте і ретельне миття рук, зрошення слизової оболонки носа;
  • уникнення місць скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях;
  • вологе прибирання і провітрювання приміщень.

При появи перших симптомів захворювання необхідно залишатися вдома і викликати лікаря.

Для запобігання поширення вірусу грипу були вжиті наступні заходи:

  • введення карантину в усіх навчальних закладах міста;
  • введення профілактичного режиму обов’язкового носіння масок;
  • роз’яснювальна робота з населенням про заходи з профілактики зараження грипом.

Важливим чинником стало повне забезпечення аптечної мережі всім спектром ліків та засобів особистої профілактики.

Вжиті заходи не відразу дали результати, але на поточний момент динаміка стабільно позитивна: за даними Управління Росспоживнагляду по Саратовської області, за минулий тиждень в місті зареєстровано 6 724 випадки захворювання. Це на 15,5% нижче рівня епідемічного порогу. За оцінками відомства, зниження захворюваності порівняно з попереднім періодом становить 21,2 відсотка.

У процентному співвідношенні серед клінічно підтверджених випадків частка штаму H1N109 свинячого грипу, як і раніше дуже висока і становить 83,1 відсотка – так говориться в офіційній заяві відомства. Іншими словами, в Саратові на початок лютого 2016 року зберігається високий ризик зараження свинячим грипом.

У Саратовській області дещо інші показники: кількість хворих в середньому перевищує епідпоріг на 2,3 відсотка, однак захворюваність дітей вікової категорії від 7 до 14 років нижче епідеміологічного порогу на 23,3 відсотка. За тиждень зниження захворюваності склало 33,7 відсотка.

Продовжать карантин у школах Саратова в лютому 2016 року?

Влади Саратова вирішили не продовжувати карантин у школах міста. На уроки вчителі та учні зобов’язані приходити в масках, і їм доведеться займатися більш інтенсивно, ніж зазвичай. Перше необхідно для запобігання можливості повторного зараження учнів, а друге – наслідок позапланових канікул. Швидше за все, школи перейдуть на шестиденний режим навчання, але весняні і літні канікули скасовувати або скорочувати не будуть.

Продовження карантину не планується і в дошкільних закладах. Однак існує можливість скасування занять у дитячих садках і школах, якщо кількість хворих дітей перевищить 20 відсотків, але ці заходи будуть носити винятковий, а не масовий характер. Це ж правило діє і щодо ліцеїв, коледжів та інших подібних навчальних закладів.

У той же час, прийнято рішення про продовження карантину у деяких навчальних закладах Саратова в лютому 2016 року, наприклад в Саратовському Державному університеті, ще на тиждень. Пов’язано це з тим, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ трохи перевищено серед дорослого населення.

Медики радять не розслаблятися, щоб не допустити повторного спалаху епідемії, оскільки вірус не став менш небезпечний. Особливу обережність слід дотримуватися літнім людям, маленьким дітям, вагітним жінкам і особам із зниженим імунітетом.

Читайте також:

» Перескладання ЄДІ в 2016 році

» Концепція розвитку освіти на 2016-2020 роки

» Скільки тижнів у навчальному 2015-2016 році