Канікули в школі в 2016-2017 році – розклад шкільних канікул (осінніх, зимових, весняних

Канікули в школі в 2016 2017 році – розклад шкільних канікул (осінніх, зимових, веснянихШкільні канікули – це прекрасний час для учнів відпочити від регулярної мозкової активності, перевантаження і виконання завдань по приходу додому. У цей період можна більше часу проводити в ліжку з ранку, нікуди не поспішати і запастися новою енергією вже на наступний рік.

Шкільні канікули 2017 року мають точну дату початку і закінчення відпочинку для учнів, що особливо цікавить батьків, які бажають провести зі своїм чадом більше часу. Для цього їм необхідно не тільки продумати програму відпочинку та розваг, але і зіставити літні канікули 2017 року з власним відпусткою, забронювати квиток на поїзд, в театр або на концерт, купити путівку або домовитися з бабусею в селі.

Календар школяра – як вчимося і як відпочиваємо

Канікули в школі 2016-2017 року протікають в жорсткій зв’язці з іншою навчальною частиною. Навчання розпочинається 1 вересня, а закінчується при цьому по-різному. В яких установах — це 24-25 травня, в окремих – 30 травня. Так чи інакше, в процесі формування графіка канікул береться до уваги фактор типу навчання, який ділиться на дві категорії:

  • навчання по чвертях,
  • навчання за триместам.

Якщо у школі діє система чвертей, то розклад канікул учнів виглядає наступним чином:

  • останні дні жовтня і тиждень листопада, які в сумі становлять 9 днів відпочинку;
  • два тижні взимку в новорічний період, тобто останні дні грудня і 10 днів січня;
  • тиждень весняних канікул в кінці березня;
  • літні канікули

Крім того, школою передбачені і додаткові канікули для першокласників 2017 року. Давайте розберемо особливість системи відпочинку для учнів та можливості проведення часу з користю.

Осінні канікули

Так як літні канікули тривають протягом довгих трьох місяців, учні встигають відвикнути від звичної навантаження, що негативно впливає на ефективність навчання та успішність дитини. Саме тому, осінній період часу в 9 днів дозволить зробити невеликий перепочинок від різкої зміни способу життя і насиченого графіка занять.

В цей прекрасний час року учні можуть трохи перепочити, насолодившись природою і підготовкою до виконання навчального плану на весь рік. В цей час бажано побільше гуляти на свіжому повітрі, зайнятися читанням цікавої книги, яка не входить до списку шкільної літератури, а також вдосталь погуляти зі своїми однокласниками, з якими дитина не бачився ціле літо, а в перші навчальні місяці зустрічався тільки з питань навчання.

Зимові канікули

Зимовий період відпочинку розрахований на цілих 2 тижні, які найкраще провести з родиною. Канікули в школі 2017 року, як і в будь-який інший рік – це час для того, щоб трохи зупинитися і озирнутися назад, підбивши підсумки року загалом і навчального півріччя окремо. Підготовка до свят, вибір подарунків своїм близьким і поповнення канцелярських товарів на наступне півріччя – необхідні заняття в даний період.

Багато батьків бажають відвезти своїх дітей на гірськолижні курорти або сходити в найближчий парк, щоб зліпити сніговика. Таке проведення часу не тільки зміцнює сімейні узи, але і дозволяє запастися позитивною енергією на цілий рік вперед.

Весняні канікули

Якщо кінець грудня – це час підбити підсумки за останній рік, то весна – це і привід озирнутися на останні 9 місяців для будь-якого учня. Безумовно, зосередитися на навчанні, – завдання не з простих, адже природа в цей час розквітає, а повітря манить на прогулянки. Саме тому у школяра з’являється можливість насолодитися цим чудовим часом під час весняної тижні канікул.

Як правило, канікули починаються 27 березня і тривають до 3 квітня. За семестровою формою навчання, відпочинок в даний період починається 5 квітня і закінчується 11 квітня. Останні тижні навчального року насичені контрольними, тестами та конкурсами, яким необхідно приділити увагу з повною віддачею, тому весняні канікули – час для перепочинку і оцінки власних можливостей відповідальним перед останнім ривком в навчальному році.

Літні канікули

Немає сумнівів у тому, що для будь-якого учня літо є улюбленим часом року. У цей тривалий період часу можна вдосталь насолодитися спекою, морем, прогулянками, нікуди не поспішати з ранку і спати стільки, скільки хочеться. Як правило, для багатьох учнів «літо» починається вже в кінці травня, так як енергетичний підйом знижується в останніх числах останнього весняного місяця. Безумовно, на це впливає і кілька інших факторів, до числа яких відноситься передчуття найближчого відпочинку і перші промені сонця.

Як формуються шкільні канікули в 2016-2017 навчальному році

Як правило, Міністерство Освіти РФ відповідає за дати, на які намічені шкільні канікули 2016-2017, навчальний рік, однак, може відрізнятися в школах і університетах. В окремих освітніх установах графік відпочинку може бути зрушений на тиждень або дві, що пояснюється обов’язком самих установ приймати рішення щодо часу відпочинку для учнів, беручи до уваги рекомендації Міністерства.

Як показує статистика, більша частина шкіл користується можливостями загальноприйнятої системи, через що, розширюється діяльність для проведення шкільних заходів різноманітних напрямків, будь то конкурси або які-небудь спільні походи та поїздки.

Як тільки Міністерство Освіти РФ опублікує офіційний графік канікул в 2016-2017 році, вони будуть розміщені на цій сторінці.