Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

Вони дозволяють розфарбувати сірі будні, це промінь сонця в темному царстві. Такі фрази нерідко можна почути в розмовах про свята. Люди чекають їх із нетерпінням, готуються, хтось влаштовує спільний відпочинок з дітьми або батьками, хтось вирушає в далеку поїздку. Щоб спланувати заздалегідь заходу або подорожі, та ще заощадити на ранньому бронюванні, необхідно заздалегідь знати, коли ж настануть вихідні. Для цього і існує календар свят.

Адже головна мета свят – дати людям можливість трохи відпочити, перевести дух, привести свій фізичний та емоційний стан в норму, щоб зі свіжими силами знову відправитися на підкорення трудових висот. Право на відпочинок гарантоване нам конституцією, а про необхідність розслаблятися не втомлюються повторювати медики.

У 2016 році червоних дат не мало, ознайомитися з переліком ви можете в цьому огляді.

Більшість свят в Російській Федерації мають фіксовані дати. Але для зручності громадян вихідні дні іноді переносять і міняють місцями, щоб приєднати їх до вихідних. Кожен рік ми відпочиваємо в різні дні в залежності від календаря, тому любителям планувати все заздалегідь просто необхідний Календар свят. Він готується і затверджується заздалегідь, так що з ним вже можна ознайомитися.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні
(для повномасштабного перегляду збережіть на робочий стіл)
Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв поставив свій підпис під постановою, визначальним які дні будуть робочими, а які ні, ще наприкінці вересня минулого року. Цей документ містить також інформацію про перенесення вихідних з одних на інші дати. Проект підготували представники Міністерства праці, у відповідності з Трудовим Кодексом.

Новий рік

На Новий рік і Різдво люди, які працюють за стандартним графіком, провели вдома десять діб, з першого дня року по 10 число січня. Так як друга і третя січня за календарем 2016-го року припали на суботу і неділю, що, згідно з Трудовим кодексом, і так є вихідними, то ми отримали відмінну можливість відзначати інші свята довше.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

Завдяки цьому ми відпочиваємо додатково сьомого березня, напередодні Міжнародного жіночого дня, і третього травня, після дня Праці.

23 лютого

Другий місяць 2016 року радує тривалим уїк-ендом. Свято «День захисника Вітчизни» ми відзначаємо аж три доби і відпочиваємо з 21 по 23 число. За календарем це з неділі по вівторок.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

Однак, у суботу 20 лютого доведеться потрудитися. Згідно з постановою Медведєва, право не виходити на службу з суботи пересунулося на початок наступного тижня.

8 березня

Перший місяць весни, також, дарує нам міні-канікули. Свято «Міжнародний жіночий день» відзначаємо з п’ятого по восьме число. За календарем це випадає на дні з суботи по вівторок. Загалом, виходить, що ми відпочиваємо відразу четверо діб. Нагадаємо, це стало можливим після перенесення вихідного з неділі третього січня на понеділок сьомого березня.

Травневі канікули

У квітні, доведеться працювати за звичним розкладом, в очікуванні останнього місяця весни, коли погода вже щосили нагадує про наближення літа.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

Багато хто вже звикли, що в травні чекають позапланові канікули, які розтягуються майже на два тижні. В 2016 році свято «Весни і праці» триватиме чотири доби – з тридцятого квітня по третє травня. За календарем це дні з суботи по вівторок. Такий тривалий уїк-енд вийшов, з-за того, що перше травня — це останній день тижня, коли і так майже ніхто не працює, і вихідним став наступний за ним день, тобто понеділок. Чергові добу для розслаблення додалися після того, як вихідний другого січня перенесли на третє травня.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

І вже зовсім скоро ми знову відпочиваємо кілька діб поспіль. Свято «День Перемоги» готує нам можливість відправитися за місто на три доби, з сьоме по дев’яте травня. За календарем 2016-го року це з суботи по понеділок.

День Росії

Червень, так само як і багато попередні місяці, дарує нам коротку робочий тиждень. Вона триватиме чотири доби. Свято «День Росії», який відзначається дванадцятого червня, збігається з останнім днем тижня, і вихідним, як і в описаних вище випадках, стає понеділок. Отримуємо, що 2016 році ми відпочиваємо три доби, з одинадцятого по тринадцятий червня, що за календарем припадає на дні з суботи по понеділок.

День народної єдності

Наступного шансу розслаблятися довше і виїхати подалі від дому доведеться чекати до осені. Лише в листопаді трудівникам буде черговий подарунок — День народної єдності. У 2016 році оголошені вихідними з четверте по шосте числа даного місяця, за календарем це з п’ятниці по понеділок.

Після цього, наступних офіційних звільнень від роботи доведеться чекати не менше двох місяців. Вони почнуться на початку наступного 2017-го року.

Неробочі дні

Згідно з календарем свят і вихідних днів на 2016 рік, ми відпочиваємо десять діб у січні, три доби в наступному місяці, і ще четверо у третьому місяці. В п’ятому місяці, у травні, спочатку троє, а потім четверо діб, тобто, в сумі — тиждень. Потім ще три доби в першому місяці літа і ще такий же термін в листопаді. Всього – 30 вихідних днів, якщо підсумувати які вийде цілий місяць відпочинку і релаксу.

6 подовжених уїк-ендів випадає далеко не кожен раз, тому календар свят на 2016-ий рік дарує нам дивну можливість провести максимум часу з сім’єю, просто відпочити або присвятити ці вихідні подорожей.

Додаткові неробочі дні в регіонах РФ

Деякі суб’єкти Російської Федерації користуються своїм правом додавати чергові вихідні до загального списку. Так, в кожній з республік вихідним визнана дата святкування заснування цієї республіки.

Календар 2016 року багатий на свята і подовжені вихідні

На всій території Росії Різдво вважається офіційним вихідним. Однак, це православне свято.

Щоб не порушувати інтереси інших віруючих, прихильників інших релігій, певні регіони, також, встановили додаткові дні відпочинку.

Наприклад, в Бурятії і Калмикії, де безліч буддистів, жителі не з’являються на робочих місцях у Цаган Сар. Це буддійське свято в честь святкування початку Новий рік і, одночасно, приходу весни. Ці події відзначаються в січні або лютому при новому Місяці.

В Якутії особливе значення має торжество «Ысыах». Це язичницький ритуал на честь літа і пробудження всього живого від сну. Точної дати це подія не має, і кожен рік затверджується особливим постановою місцевої влади в інтервалі між 10 і 25 червня.

Найбільш поширена релігія на території Російської Федерації, слідом за православ’ям, — іслам. Найбільша кількість мусульман проживає в республіках Татарстан, Башкортостан, Дагестан, Інгушетія, Чечня, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія і Адигея. У цих регіонах люди не виходять на роботу під час Курбан-байрам і Ураза-байраму. Перший свято присвячений закінчення хаджу в Мекку, а другий – завершення посту в священний місяць Рамадан.

Закони про неробочих дні

Депутати, урядовці та інші представники влади постійно обговорюють і приймають нові законопроекти про святкові дні. Вони подовжують і переносять вихідні. Не раз привносилися пропозиції та про збільшення числа нетрудових днів. Зміни в основний документ, що регламентує трудову діяльність громадян, готуються постійно, але коли ж ми будемо відпочивати більше, поки не відомо. Принаймні, нововведення не торкнуться календаря свят на 2016 рік.

Один із законопроектів пропонує скасувати відразу кілька свят протягом року. Його мета – дати можливість громадянам отримати додатковий десятиденну відпустку. Правда, тоді доведеться відмовитися від тривалих вихідних у січні, лютому, березні, травні та листопаді. Якщо такий закон приймуть, то не буде більше ні Дня захисників Вітчизни, ні Міжнародного жіночого дня, Дня Росії, ні Дня народної єдності. Для перепочинку пропонують залишити лише перше, друге, сьоме січня на Новий рік і Різдво і дев’яте травня – День Перемоги. Зате у робочого населення з’явиться ще один повноцінний відпустку, який вони зможуть взяти тоді, коли самі вважатимуть за потрібне.

Хтось вважає таку пропозицію виправданим, деякі готові пожертвувати видовженими уїк-ендами заради повноцінного двотижневої відпустки, щоб відправитися в туристичну поїздку або додому, адже багато хто виїжджає працювати далеко від Батьківщини. Інші ж воліють дати собі кілька трьох – або чотириденних вихідних під час робочого року. Яке рішення приймуть особи, викриті владою, покаже тільки час.

Згідно з іншим проектам, пропонують включити 31 грудня в Новорічні канікули. Оскільки цей день і так не приносить належної користі роботодавцям. Люди подумки, і не тільки подумки, готуються до настання самої очікуваної ночі, і мало думають про трудові подвиги. Для цього, з метою зберегти баланс вихідних, святкових і трудових днів, потрібно зробити 8 січня робочим. Дані зміни в календар свят, також, поки не затверджені і перебувають лише в стадії обговорення. Отже, на розклад трудових буднів в 2016 році вплинути ніяк не зможуть.

Неодноразово надходили пропозиції збільшити травневі свята, щоб вони перетворилися на канікули, без робочих днів між першим та дев’ятим травня. І така ініціатива традиційно знаходить чимало прихильників, навіть якщо врахувати, що заради травневого відпочинку люди готові пожертвувати новорічними канікулами, щоб компенсувати кількість вихідних і робочих днів у році.

Неробочі дні в інших державах

У Росії 12 свят визнані державними, і працюючим за стандартним графіком людям надаються вихідні в ці дати. Багато це чи мало досі сперечаються чиновники і роботодавці. А яка ж ситуація в інших країнах?

У деяких країнах Європи таких офіційних свят більше. В Японії вихідні на державному рівні надаються жителям в честь п’ятнадцяти червоних дат календаря.

У Сполучених Штатах Америки загальнонаціональних свят на чотири більше, ніж у Російській Федерації. Більше того, кожен із штатів має право додавати свої дати до єдиного списку. Втім, справедливості заради, потрібно відзначити, що і деякі Російські суб’єкти надходять також.

Найменше працюють жителі Бразилії, але точне число свят назвати складно, оскільки в кожному регіоні країни свої особливі списки.

Хочеться відзначити, що і ставлення до таких свят у багатьох країнах різне. Якщо у Російської Федерації працівники сфери обслуговування у вихідні не тільки не відпочивають, а навпаки, працюють у посиленому режимі і роблять максимальну виручку за рахунок тих, хто все ж вирішив розслабитися. Так, в магазинах, кафе, ресторанах або перукарських саме у вихідні найбільше клієнтів саме в суботу і неділю. А у Великобританії свята закрито всі банки, більшість підприємств громадського харчування, а на Різдво не скористаєшся навіть метрополітеном.