Інфляція в 2016 році в Росії – прогноз, рівень та індекс

Інфляція в 2016 році в Росії – прогноз, рівень та індекс

Прогноз інфляції в 2016 році в Росії

За складання графіка інфляції на майбутній 2016 рік відповідальність несе Центральний Банк Росії, Міністерство фінансів і Мінекономрозвитку. ЦБ РФ приймає оптимальні заходи щодо зменшення показника індексу.

За його прогнозами, інфляція в 2016 році в Росії повинна знизитися до 8-9%, трохи менший показник експерти прогнозують Мінекономрозвитку – 7-8%. Закордонні колеги не бачать таких оптимістичних прогнозів. Їх оцінки не падають нижче 10% рівня. Аналітики Вищої школи економіки бачать рівень інфляції в 2016 році в Росії до 15,2%.

Ставки Центробанку на фінансову політику

Представники Міністерства фінансів визнають, що немає підстав для збільшення інфляції, а ось передумов до зниження зростання цін досить. Незважаючи на те, що ранні публікації надавали індекс інфляції в 2016 році в Росії в 11,5%, з кожним днем загальна картина ситуації поліпшується, хоча багато експертів не розуміють чому.

Центробанком було представлено доповідь про правила ведення кредитно-грошової політики, які повинні дотримуватися до 2018 року. Такі заходи дозволять знизити зростання цін мінімум на 4% у 2016. Підставою для такої заяви стало зростання цін на товари споживчого характеру, внаслідок чого ризики будуть зміщені у бік зменшення інфляційних показників.

Цінову політику російського ринку безпосередньо формує рівень процентного режиму інфляції. Збільшення цін може стати наслідком факторів:

  • підвищення ЦБ РФ основних показників фінансів;
  • збільшення тарифів сусідніх державних монополій.

Про це повідомив на Астанинском економічному форумі, заступник міністра з розвитку економіки, Олексій Ведев. За його словами, саме з-за високих тарифів монополій не вдається поки що досягти цільового тренда Центрального Банку в 4%.

Принципи аналізу ситуації

Головний банк країни вважає, що зростання інфляції буде знижуватися за рахунок економічної неактивності і ослаблення санкцій до 2017 року. До цього часу російські банки остаточно адаптуються, буде відкрито доступ до країн Середньої Азії та й відбудеться аналіз внутрішніх ринків позики.

Центробанк орієнтується на середню вартість нафти – 50$/1барр. Але ключовий момент тут відновлення зростання економіки. У базовому сценарії це стосується ВВП, показники якого залежать від підвищення/падіння інфляції.

Планується відновлювати зростання внутрішнього валового продукту до другого кварталу 2016 року. Як зазначає, Ельвіра Набіулліна, голова ЦБ РФ, в складному фінансовому кризі, з якою зіткнулася Росія, потрібно спрямовувати інвестиції на підвищення конкурентоспроможності основних галузей економіки країни. А нам залишається лише спостерігати протягом року, чий прогноз інфляції в 2016 році в Росії виявиться достовірним.

На завершення рекомендуємо завантажити календар на 2016 рік з святами і вихідними. Це допоможе вам своєчасно спланувати свій відпочинок і трудові будні.