Індексація пенсій у лютому, квітні та серпні 2017 року

Індексація пенсій у лютому, квітні та серпні 2017 року

Індексація пенсій у 2017 році

У січні 2017 року всі російські пенсіонери отримали одноразову компенсацію в 5000 рублів. Це була «нівелювання» сум, які держава не доплатила цій категорії громадян за 2016-й рік. Як відомо, щорічно уряд зобов’язаний за законом коригувати пенсії громадян на коефіцієнт інфляції минулого року. Але з-за відомих бюджетних складнощів у 2016-му ця індексація була здійснена в неповному розмірі. Ось і довелося виправити ситуацію таким чином.

Днями глава кабміну Дмитро Медведєв оголосив, що розрахунок інфляції за минулий рік завершено. У відповідності з цими цифрами індексація пенсій у 2017 році в лютому складе, для непрацюючих пенсіонерів, 5,4%. Таких у країні на даний момент близько 30 мільйонів чоловік.

Надбавка у 5,4% — це, в середньому, близько 500 рублів на людину (в залежності від розміру січневої пенсії). Її нарахують всім одержувачам страхової пенсії, тобто, не тільки ті, хто вийшли на заслужений відпочинок за віком, але і інваліди і ряд інших категорій пенсіонерів.

Ще одна індексація пенсій у 2017 році відбудеться в квітні. Тоді проіндексують соціальні пенсії: дітям-інвалідам, тим, хто з якихось причин не має потрібного стажу для отримання страхової пенсії та ін

Також у квітні очікується ще одна регулювання страхових пенсій непрацюючих пенсіонерів — на 0,4%. В сумі за рік їхні пенсії зростуть на 5,8%. Що стосується категорії працюючих пенсіонерів, то для них перерахунок, як зазвичай, буде проводитися у серпні.