Інавгурація Трампа 20 січня 2017 року – дивитись онлайн пряму трансляцію, дата

Інавгурація Трампа 20 січня 2017 року – дивитись онлайн пряму трансляцію, дата

Інавгурація Дональда Трампа 20 січня 2017 року

Відшуміла повна сюрпризів виборча кампанія в США, обраним президентом 8 листопада став Дональд Трамп. Поступово йде процедура передачі повноважень від чинного президента Барака Обами. Але для офіційного вступу на посаду потрібна ще й процедура інавгурації, тобто прийняття всієї повноти владних повноважень. Про її особливості зараз і піде мова.

Дата та особливості церемоніалу

Дивитися онлайн інавгурацію Трампа 20 січня 2017 року напевно будуть сотні мільйонів людей по всьому світу. Це давня традиція зі своїми особливостями, усталеним алгоритмом проведення церемонії. Головна суть заходу — прийняття обраним президентом урочистої присяги, завершальній процес наділення його повноваженнями глави держави.

Крім виголошення клятви церемонія містить ще й вступну промову нового лідера. Проходить торжество в Капітолії, тобто в будівлі, де розташовується законодавчий орган США — Конгрес. Але конкретне місце церемонії може бути вибрано різне. Так, у 1801 році Томас Джефферсон приймав присягу у Сенатському крилі Капітолію, Джон Квінсі Адамс у 1825-му розташувався в Східній частині будівлі, а Рональд Рейган волів Західну частину в 1981 році.

До введення 20-ї поправки до Конституції датою інавгурації було 4 березня, але потім церемонію «прикріпили» до іншого дня: 20 січня. Тому відповідь на питання, коли інавгурація Трампа, однозначний — 20 січня 2017 року.

Але з урахуванням супутніх заходів свято триватиме 3 дні. 19 січня обраний президент і віце-президент покладуть вінок на Арлінгтонському меморіальному кладовищі. Потім відбудеться урочистий концерт біля меморіалу Лінкольна. 20-го — день власне інавгурації і урочистого параду по її завершенні. Вранці 21 січня пройде так званий «молитовний сніданок» — представники різних релігійних конфесій, а також посланці ділових і політичних кіл країни зберуться в Національному соборі США.

Алгоритм інавгурації

Інавгурація Трампа 20 січня 2017 року починається з відвідин Білого дому нового глави держави і його помічника в супроводі чоловік. Приймають їх там поки ще чинний лідер і віце-президент з подружжям. Після спільного чаювання всі їдуть в Конгрес. Процедура розписана по суворому протоколу: першими виїжджають помічники, за ними слідують дружини, і тільки в третій машині їдуть обидва президента. Нинішній розташовується праворуч, а новообраний займає місце ліворуч.

Рівно о 11-45 на сходах Капітолія прийме присягу помічник нового президента Майк Пенс. Спеціально розробленого для цієї церемонії тексту присяги для віце-президента немає. Він зазвичай повторює клятву, близьку за змістом на ту, що дають всі конгресмени.

В 12-00 новий президент США Дональд Трамп прийме присягу в Західному крилі будівлі, у присутності керівника Верховного суду. Потім настане черга урочистої промови нового глави Сполучених Штатів. Після промови він разом з дружиною повернеться у свою резиденцію — Білий дім. А вже колишній президент Обама відлетить на вертольоті на військову базу Ендрюс.

Завершенням свята за традицією служить парад. Багато років його маршрут залишається незмінним: від будівлі Капітолію — по Пенсільванія-авеню, далі процесія мине Міністерство фінансів. Кінцева точка — Білий дім.

Далі слідують бали, урочисті прийоми, зазвичай вони починаються ввечері 20-го і тривають 21 січня.