Грошове забезпечення військовослужбовців в 2017 році – останні новини Росія

Грошове забезпечення військовослужбовців в 2017 році – останні новини РосіяСпоконвіку служба в армії вважалася одним з найбільш престижних занять, а до солдатів і полководцям ставилися з особливою повагою, адже вони захищали мирних жителів і рідну землю від зовнішніх і внутрішніх ворогів.

Згадка про перших пенсії в історії пов’язано саме з військовими, які жертвували заради блага країни власним здоров’ям, отримуючи жахливі поранення, втрачаючи кінцівки, і нерідко залишаючись на все життя каліками. За проявлену відданість уряд прагнуло нагородити солдатів навіть після завершення служби.

Про патріотизм

Варто розуміти, що далеко не всіма воїнами на полі бою рухає почуття любові до батьківщини. Найчастіше на голому патріотизмі війну не виграти. Що стосується радянської армії, яка може здатися винятком із загального правила, все одно після закінчення Великої Вітчизняної війни солдати відвозили додому величезну кількість цінних трофеїв, і нерозумно стверджувати, що багато військові не думали про наживу заздалегідь.

Щоб армія була мотивованою і дієздатною, солдати повинні бути ситими і фінансово забезпеченими. Голодний і бідний солдат стає мішенню для вербування.

З розпадом Радянського Союзу різко впала популярність служби в армії. Піднесення її престижу став однією з пріоритетних завдань після приходу Володимира Путіна до влади. Військову службу вдалося знову зробити привабливою, багато в чому за рахунок істотного збільшення офіцерської заробітної плати.

З чого складається грошове забезпечення військовослужбовців в 2017 році та надбавки до нього

Помітне підвищення оплати праці військовослужбовців сталося у 2012 році. Мінімальні оклади були в короткі терміни збільшені в 2-3 рази. Також серйозно переробили систему виплат, і дохід військовослужбовців став складатися з окладу, визначеного за займаною посадою, і побічних виплат. Спеціальні надбавки були встановлені для контрактників і призовників.

Надбавки для контрактників:

 • за особливі досягнення;
 • за вислугу років;
 • за службу в умовах підвищеної небезпеки або за її таємність;
 • за категорію або класність;
 • за службу в суворих кліматичних умовах;
 • за сумлінне виконання обов’язків (преміальна основа);
 • за несення служби у гарячих точках (за системою додаткових коефіцієнтів)
 • щорічна матеріальна допомога.

Надбавки для призовників:

 • за роботу з секретними відомостями;
 • за проходження служби в особливих умовах;
 • за виконання небезпечних завдань;
 • за класність або категорію.

Дізнатися значення доплатних коефіцієнтів можна у військовій бухгалтерії. Звичайні бухгалтера не займаються розрахунком забезпечення військовослужбовцю у вигляді високої складності і великої кількості нюансів.

Слід пам’ятати, що всі перераховані вище надбавки та премії не поширюються на тих солдатів Російської армії, які відправляються брати участь у військовому конфлікті на сході України, тому що формально регулярна армія Росії на Донбасі відсутня. Добровольці не захищені російським правовим полем і стають ополченцям (або до терористів в очах української сторони). Максимум, на що можуть розраховувати сім’ї цих військових — одноразова матеріальна допомога у разі їх смерті або інвалідності.

Поточний стан справ

Третій рік російська економіка переживає спад, і країна не може знайти вихід із затяжної кризи, викликаного різким падінням цін на вуглеводні. Здешевлення нафти сильно вдарило по позиціях рубля на валютному ринку, внаслідок чого російське виробництво зіткнувся з браком коштів. Крім того, споживчий ринок ще не до кінця оправився від впливу західних санкцій.

На тлі ослаблення рубля з державного бюджету не можуть виділити достатньої кількості грошей для вчителів, лікарів, пенсіонерів, а також військовослужбовців. Це виражається в припиненні проведення систематичної індексації, яка була обіцяна урядом кілька років тому. Влада обіцяє все проіндексувати після виходу з кризи, а людей просять поставитися до затримки з розумінням.

Російським військовослужбовцям у 2017 можуть збільшити виплати з наступних причин:

 • припинення економічної блокади Росії;
 • боязнь хвилі протестів;
 • постанова оновленого після виборів складу Держдуми;
 • збільшення ризику для здоров’я на військовій службі;
 • економічне диво.

Однак вищезазначене здається малоймовірним, якщо порівняти його зі списком причин, які будуть перешкоджати підвищенню зарплат:

 • продовження економічної кризи;
 • високий рівень інфляції, що перевершує будь-які надбавки;
 • створення спеціальних військ, які допоможуть впоратися з хвилями протестів;
 • тривалі військові конфлікти.

Останні новини про грошовому забезпеченні військовослужбовців у 2017 році

У 2015 році на законодавчому рівні була заморожена індексація зарплат військовослужбовців на 2016-й. І поки в бюджеті не з’явиться достатньої кількості коштів, відновлення індексації очікувати не варто.

Ще один невтішний факт — останнє збільшення зарплати військовослужбовців сталося у 2012 році. А система побудована таким чином, що, незалежно від місця служби, всі солдати і офіцери отримують грошове забезпечення військовослужбовців в 2017 році з державного бюджету, а не з регіонального.

У складній ситуації опинилися і військові пенсіонери. Почастішали випадки відмови від військової пенсії на користь цивільної. Багатьом офіцерам запасу доводиться після закінчення служби шукати іншу роботу, тому що однієї пенсії на життя не вистачає.

Експерти впевнені, що плинну середню зарплату військовослужбовців, що становить 30 тисяч рублів, необхідно до кінця наступного року підняти до 50 тисяч. А мінімальний поріг збільшення, який допоможе уникнути руйнівних наслідків, оцінюється в 20%.