Епідемія свинячого грипу в Санкт-Петербурзі 2016

Четвертий тиждень 2016 року на території Росії лютує грип, в СПб на сьогоднішній день зареєстровано смерть 36 осіб, які стали жертвами цієї недуги. За останніми даними, він забрав життя 126 осіб. Більше 80% загиблих померли внаслідок ускладнень свинячого грипу типу а Н1N1 (35 пацієнтів). Було відзначено, що більшість з них страждали складними супутніми захворюваннями: ВІЛ-інфекцією, гепатитом, бронхіальною астмою, нирковою недостатністю, цукровим діабетом і т. п. Серед померлих немає дітей або осіб, які зробили щеплення від грипу.

Медики відзначають, що більша кількість ускладнень з’явилися з-за несвоєчасного звернення до фахівців. При перших симптомах грипу або ГРВІ слід негайно звернутися до лікаря. Щоб уникнути відвідування великих скупчень людей, де інфекція поширюється блискавично, краще викликати чергового лікаря на будинок.

Статистичні дані

Більше інших від наслідків епідемії страждають жителі Північної столиці. Як повідомляють медики, за третій тиждень січня в клініки Санкт-Петербурга надійшло близько 900 осіб з грипом і ГРВІ. Але є велика ймовірність стрімкого збільшення цієї цифри.

На думку медиків, зараз проходить пік епідемії, а з потеплінням кількість хворих буде лише зростати, так як вірус в рази швидше поширюється при плюсовій температурі. Краще запобігти хворобі, ніж боротися з її наслідками. Ось чому у багатьох лікарнях ситуація з чергами досить складна, так як громадяни шикуються в черги, щоб зробити щеплення від грипу.

Голова комітету охорони здоров’я щодо інфекційних захворювань Юрій Лобзин повідомив, що в 2016 році було щеплено близько півтора мільйонів Петербуржців і це число зростає з кожним днем. Люди просто бояться заразитися, оскільки розуміють, що зневажливе ставлення до свого здоров’я може мати літальний результат.

Особливо важливо вчасно вакцинувати людей старшого покоління. З віком імунна система людини слабшає, це негативно позначається на його здоров’ї. У віці від 60 років і вище потрібно негайно здійснювати вакцинацію. У лікарнях міста є спеціальні щеплення для літніх людей, які розроблені з урахуванням більш слабкого імунітету.

Щодня в місті захворює приблизно 12 тисяч осіб. Медики рекомендують громадянам не забувати про наступні запобіжні заходи:

 • носити маску (особливо в місцях скупчення людей);
 • користуватися антивірусними мазями;
 • є продукти, насичені вітаміном С;
 • часто мити руки;
 • робити вологе прибирання і провітрювати приміщення, в якому проводиться багато часу;
 • гуляти на свіжому повітрі, уникаючи місць великого скупчення громадян.

Епідемія свинячого грипу в Санкт Петербурзі 2016

Карантин та інші наслідки

Епідемія грипу, що вибухнула в Санкт-Петербурзі в 2016 році, стала причиною закриття багатьох навчальних закладів. У разі, якщо більше 25% учнів не відвідують школу, її закривають на карантин. На початку місяця було вирішено, що навчальні заклади для першокласників будуть закриті аж до 14 лютого поточного року. Це розпорядження було підписано головною комітету Смольного, Жанною Воробйової. Школярі, які навчаються в 3-4 класах, повернуться за парти 8 лютого. У зв’язку з тим, що діти пропускають велику кількість часу, зараз обговорюється можливість перенесення навчального процесу на літній період.

Дорослому населенню рекомендується уникати закритих громадських місць, наприклад: кафе, ресторанів, театрів, клубів і т. п. В подібних місцях ризик заразитися грипом зростає в кілька разів, тому слід максимально уникати.

Небезпека грипу

Медики вважають, що громадяни розуміють всю небезпеку грипу. Щорічно ця хвороба забирає життя від 200 до 500 тисяч осіб у світі. Найчастіше люди, відчуваючи наближення хвороби, думають що це звичайна застуда. У міжнародній класифікації хвороб таке захворювання відсутня. Грип – інфекційна хвороба, яка з’являється із-за попадання в організм людини вірусів, яскравим прикладом є епідемія грипу 2016 року в СПб.

Швидкість мутації вірусу грипу дуже висока. Він має більший вплив на людей, ніж на тварин. На відміну від простого грипу або ГРВІ, свинячий грип, також званий каліфорнійський, призводить до запалення легенів.

Інкубаційний період розвитку ускладнень варіюється в межах від двох до п’яти днів. Саме тому так важливо своєчасно звертатися до фахівців. Якщо протягом перших днів не зробити вентиляцію легенів, то зростає ризик летального результату. Подібна процедура робиться тільки в умовах стаціонару. У медичних установах зроблені додаткові дії, які сприяють успішному лікуванню грипу в СПб сьогодні і весь наступний 2016 рік.

Симптоми хвороби та її відмінності від ГРЗ і ГРВІ:

 • середня температура тримається на позначці від 37.5 до 38.5;
 • у пацієнтів ріже очі і постійно болить голова;
 • є нежить;
 • хворобливі відчуття в горлі або кашель;
 • загальна слабкість організму, болі в м’язах, озноб, втома, бажання багато спати;
 • блювота, нудота, діарея.

Читайте також на нашому сайті профілактики свинячого грипу, який вирує в 2016 році.

Прогнози і очікування

Медики-інфекціоністи стверджують, що до кінця зими епідемія піде на спад, але вогнища хвороби будуть продовжувати спалахувати аж до літа. Такі невтішні прогнози не повинні посіяти паніку серед громадян. Медики стверджують, що до літа будуть зустрічатися лише поодинокі випадки. Навесні ситуація стабілізується. У лікарнях не буде черг, а в аптеках – проблем з нестачею масок.

Нинішня епідемія побила рекорди попередніх років, а число хворих зростає з кожним днем, але медикам вдається перешкоджати появі паніки серед городян. У місті заборонили проведення всіх масових заходів, але петербуржці поставилися до цього з розумінням. За прогнозами, чекати стабілізації обстановки залишилося менше місяця, до початку березня ситуація покращиться і свинячий грип в Санкт-Петербурзі згасне.

Читайте також:

 • Свинячий грип в 2016 році в Москві
 • Свинячий грип в 2016 році в Краснодарському краї