Економічний прогноз на 2016 рік для Росії

Економічний прогноз на 2016 рік для Росії

Росія встигла продемонструвати незначне зростання економіки в 2014 році, тому, поринувши в глибоку рецесію в 2015, країна може стабілізувати свою економіку вже в 2016 році. В цей період повинна знизитися геополітична напруженість, і також повинен відбутися відскік цін на нафту.

РИА Новости повідомляє, що економічна ситуація в Росії перебуває під серйозним тиском з-за економічних санкцій, падіння цін на нафту і структурних слабкостей російської моделі. Також слід знати, що ЄК знизила прогноз середньорічної ціни на нафту на 42%, у 2015 році до 53 доларів за барель, відповідно в 2016 році знижено до 34% і до 61.5 долара за барель.

У документі говориться що, після середньої ціни нафти за барель у 99.7 долара за барель в 2014 році, прогнозується ще більше зниження ціни, приблизно до 53 доларів в 2015 році. У 2016 році відскік до 61.5 долара. Все це веде до серйозного зниження прогнозу.

Нещодавно МЕР дало прогнози про те, що в 2015 році буде спад на 3% ВВП і в 12% інфляція. Голова Олексій Улюкаєв сказав, що цей макропрогноз Росії з розвитку економіки на 2015 рік розрахований з ціни в 50 доларів. Однак, за словами Олексія, прогноз даної ціни нафти може здатися надмірно консервативними.

В цей же час аналітики і інвестбанки роблять свої прогнози, які на 10 доларів вище. У поточному році єврокомісія в еворозоне різко знизила прогноз по інфляції. І тепер очікується, що показник буде негативним в цілому цього року – 0.1% складе дефляція. На тлі значного падіння цін на нафту дефляція в кінці року посилилася.

Європейське статистичне агентство євростат показує дані, у яких річна інфляція в 19 країнах єврозони в січні дорівнювала 0.6%, якщо порівнювати з показниками грудня, які були 0.2%. також ЄК зазначила, що з-за високих геополітичних ризиків невизначеність навколо економічного прогнозу посилилася.

І ті ризики, які пов’язані з Україною можуть дуже сильно зрости за короткий період. У прогнозі відзначають те, що санкції і контрсанкции можуть мати великий економічний вплив, тим більше, якщо їх стане набагато більше і вони триватимуть на більший термін, ніж очікувалося. Що стосується безробіття за прогнозом ЄК, то на сьогодні вона дорівнює 11.2%, а в 2016 році може знизитися до 10.6%.