Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

У цій статті ми поговоримо про недавніх екологічних катастрофах в Росії, сталися вже в цьому 2016 р. і в минулому році. Хто винен, чому сталося і які наслідки — на всі ці питання ми постараємося відповісти.

Історія добре знає, що атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі породили величезну біду, що вибух на Чорнобильській АЕС досі відчувають на собі жителі околишніх регіонів, навіть через 30 років з моменту трагедії. Можна навести безліч інших прикладів екологічних катастроф, що сталися у світі за останнє століття, які, однак, повинні коли-небудь навчити людство цінувати дану всім людям життя на Землі.

Розлив нафтопродуктів в Чорному морі

Буквально на днях (у травні 2016 р.) в Чорному морі поруч із Севастополем стався розлив нафтопродуктів. Відразу після події на місце виїхали держінспектори Росприроднагляду. У той же час, хоч на території АР Крим та окупована російськими військовими, українська сторона також не залишила цей інцидент без уваги.

Варто сказати, що аварія, в результаті якої стався витік нафти в Чорне море, як стверджують журналісти, раздобывшие першу інформацію, спричинила за собою загибель не одного десятка дельфінів. Мазут, який потрапив у море, виявився занадто шкідливим для нормального життєзабезпечення ссавців.

З іншого боку, Дмитро Чичиков, начальник департаменту Росприроднагляду на території Криму, спростував ці відомості, сказавши, що сказане журналістами твердження невірно. Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України, намагається домогтися розташування російських колег і отримати від них докладне пояснення ситуації.

На даний момент екологічна катастрофа, до чого роздули інцидент журналісти, за словами Сергія Меняйло, губернатора Севастополя, на ділі лише вигадка. І все ж малу частку шкоди навколишньому середовищу від розливу нафти в Чорне море ніхто не заперечує.

Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

Перекидання сибірських річок в Китай

Ще одна новина, що з’явилася в травні 2016 року. Здавалося б, що поганого може бути в проекті перекидання річок? Екологічні катастрофи в Росії в 2016 році вже були, і хотілося б, щоб вони не повторювалися. Але екологи запевняють громадськість у тому, що якщо дати сибірських ріках можливість текти на територію Китаю, від цього запросто може постраждати навколишнє середовище.

Справа в тому, що в КНР катастрофічно не вистачає води в деяких прикордонних з РФ районах. До того ж, Китай цілком і повністю підтримує політику Росії і її президента Путіна. І в якості подяки і в той же час допомоги своїм друзям російські чиновники готові піти на такий несподіваний крок.

Перший час планують змінити напрям течії річки Обь і припливу Іртиша. За рахунок цього в розумінні російських чиновників можна буде вирішити давню і досить тривалу посуху в районі АТ Сіньцзян-Уйгурський. Таким чином туди буде перекинуто понад 1 млрд кубометрів води протягом лише одного року.

Подібні проекти виникали в Росії і раніше, навіть в часи правління Сталіна, але тоді екологам вдавалося переконати уряд, що у разі їх схвалення країні загрожує екологічна катастрофа. Всяке може статися у результаті зміни напрямку течії річки, починаючи від тієї ж посухи (тут вам і падіння врожайності) і закінчуючи порушенням клімату і руйнуванням сформованих раніше земельних ділянок (тут вже недалеко і до затоплення).

Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

Дим Владивостока

Знову-таки недавно, в травні 2016 р., у Владивостоці, в районі Байкало-Амурської магістралі, місцеві жителі почали вдихати в легені дим. Прямо з балконів своїх будинків вони можуть спостерігати не зовсім хорошу картину: клуби густого чорного диму вириваються вгору і розчиняються в повітрі, досягаючи ділянок спальних районів.

За твердженнями місцевих жителів, вони буквально задихаються від цього. Зараз у них немає можливості навіть спокійно гуляти на вулиці, як вони робили це раніше.

Журналісти дізналися, що сміттєспалювальний завод «Спецзаводу №1», з території якого і розходиться в різні сторони злощасний дим, намагається вирішити проблему якомога швидше. Раніше в їх роботі подібного не спостерігалося.

Екологи б’ють на сполох і говорять про те, що на даний момент в місті в повітрі міститься велика кількість шкідливих речовин, що суттєво перевищують дозволену норму. Як скоро вирішиться ситуація і чим все закінчиться, покаже час.

Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

Розлив нафти на Сахаліні

Трохи більше року тому, в попередньому 2016-го — 2015 р., на Сахаліні, точніше на його північно-східній частині, на території нафтопромислу «Східне Эхаби» стався розлив нафти. Екологи відразу ж забили на сполох і почали лякати громадськість екологічною катастрофою. За більше ніж рік ситуація покращилася.

Тоді нафта забруднила струмок, тим самим спантеличивши перелітних птахів, періодично зупиняються тут на відпочинок в кількості декількох тисяч. Екологи кажуть, що серед них є і зовсім рідкісні види, які запросто можуть вимерти в результаті події. Добре, що в підсумку дієздатність струмка відновили, хоч у нього і було вилито відразу кілька тонн нафти.

Звичайно, шкода була завдана немаленький. Наслідки, навіть після закінчення року, так і залишилися негативними. Екологічна катастрофа є, хоч і локального масштабу, але з нею продовжують боротися.

Варто відзначити, що «Східне Эхаби» належить «Роснефти». Поблизу районів, де була розлита нафта, на відстані близько 200 метрів, розташовуються житлові будинки. Місцеві жителі одними з перших зафіксували забруднення навколишнього середовища і відразу ж повідомили про це відповідні органи.

Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

Розлив нафти біля Анапи

Ще один розлив нафти стався в районі Анапи, конкретно поблизу селища Уташ. Сталося це на початку 2016 року. Старі свердловини, хоч і були надійно зацементовані, все ж таки не вистояли перед величезними потоками нафти, буквально обрушилися на них. Саме крізь ці свердловини і просочилося гаряче речовина.

Співробітники ГУ МНС РФ у Краснодарському краї на місці оцінили наслідки і повідомили громадськість в тому, що загальна площа забруднення склала близько 1000 квадратних метрів. На ділянці поверхневого шару ґрунту, який згодом був покритий розлитими великими обсягами нафти, що раніше нерідко можна було бачити перелітних птахів. На момент інциденту експерти, що виїхали на місце, зафіксували близько 100 мертвих птахів.

Ті ж співробітники ГУ МНС зазначають, що подібне могло стати наслідком того, що ґрунтові води у зв’язку з приходом швидкої весни почали підніматися вгору. Внаслідок цього нафта і вода витекли назовні. Такою думкою поділився один із співробітників ГУ МНС.

Прокуратура Краснодарського краю порахувала, що трапилося серйозною проблемою і особисто зайнялася її якнайшвидшим вирішенням. Станом на сьогоднішній день, можливу екологічну катастрофу, начебто, минули.

Екологічні катастрофи 2016 року в Росії

Саме такими були недавні екологічні катастрофи в Росії в 2015-2016 рр. Начебто, нічого серйозного, але природа не терпить, коли їй нехтують. Росіяни повинні вилучити цінний урок з того, що сталося і постаратися в майбутньому уникнути подібних ситуацій. Тільки так і можна запобігти справжню екологічну катастрофу. Потрібно діяти спільними зусиллями, щоб, якщо і сталося погане, тут же виправити становище.

Читайте також:

» Передбачення на 2016 рік — що нас чекає?

» Пророкування про Росії на 2016-2020 роки

» День Землі в 2016 році: якого числа