Духів День 2016 — якого числа день Святого Духа, дата

Духів День 2016 — якого числа день Святого Духа, дата

Багато свят мають високе значення для людей. Саме тому багато хто шукає інформацію про те, коли пройде той чи інший свято в інтернеті або інших джерелах інформації. Духів День 2016 – якого числа день Святого Духа, дата?

День Святого Духа потрапляє, як правило, на понеділок. У 2016 році він буде проходити 20 червня, одразу після Трійці. Іншою назвою цього православного свята вважають «Іменини землі». Цей день в церкві знаменується проведенням урочистої літургії. День Святого Духу символізує сходження Святого Духа на апостолів.

Згідно Нового заповіту в цей день Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді вогненних променів. Цей випадок привів до того, що всі апостоли почали розмовляти на різних іноземних мовах без проходження навчання і після цього вони пішли по Землі нести слово боже.

Як і багато церковні свята, день Святого Духа приносить деякі обмеження в дії віруючих. Список заборон не настільки великий, і велика частина пов’язана з землею. Саме тому другим назвою стала «Іменини землі». До заборон відноситься наступне:

 • Не можна проводити всю домашню роботу, як і в Трійцю. Забороняється шити, в’язати, прибирати, прати. Дозволено лише займатися приготуванням їжі.
 • В цей день не можна займатися на землі: полоти, капати, садити. Всі роботи, які пов’язані з землею, рекомендується провести в інший день.
 • Наведений вище список – всі заборони в цей православний свято. Що ж потрібно і можна робити в Святій Духів День?

  У цей день можна і треба робити наступне:

 • Запасатися корисними, цілющими травами і квітами. Вважається, що зібрані в цей день трави і квіти володіють особливими цілющими властивостями. По доданню вихідний вогонь з неба у вигляді променів виганяє всю нечисть і хвороби.
 • У багатьох селах його вважали жіночим днем. Заміжні жінки могли накривати скатертину на землю, водити хороводи і веселитися.
 • За допомогою колодязної води у цей день можна змивати з себе гріхи. Однак при цьому варто пам’ятати, що купатися у водоймах, як і на Трійцю, не можна.
 • В цей день було прийнято ставити вдома освячені в церкві березові гілочки. Вважається, що вони можуть відганяти нечисть і захищати будинок від прокази.
 • Крім цього у цей день у давнину багато поклонялися землі.
 • Наведений вище список заснований на релігійних традиціях і відображає особливості дня Святого Духу.