Дозволені проміле 2016

Дозволені проміле 2016

Проміле – це величина, яка позначає одну тисячну частку, або десяту відсотка. Традиційно в проміле прийнято вимірювати солоність води, нахил залізничних шляхів, а також, як відомо, рівень алкоголю в крові.

Здається, що 1 проміле алкоголю в крові, це дуже мало, але насправді приклад показує, що це досить багато. Приміром, в 500 мілілітрах горілки міститься 200 мл чистого алкоголю. Так, якщо середньостатистичний чоловік, який важить 70-75 кілограм, вип’є стільки горілки, то в крові відіб’ється результат в 2,5 проміле алкоголю.

Звичайно ж, це стан кваліфікується як серйозне сп’яніння. Якщо вміст алкоголю в крові досягає 5-6 проміле, це смертельна доза. 100 грам горілки перетворюється на 0,55 проміле, а півлітра пива – 0,32 проміле. Дані розрахунки приблизні, і бувають випадки, коли алкотестер показує інші результати. Це може залежати від особливостей організму, статі, загального стану (втома, голод при прийомі алкоголю) та іншого.

У багатьох країнах Європи і Америки існує таке поняття, як «дозволені проміле». Тобто, це показник рівня алкоголю в крові, який є допустимим і а яким не слід покарання у вигляді штрафу. Найчастіше зустрічається норма 0,5 проміле. А ось в Італії, Великобританії, Люксембурзі та Ірландії дане значення підвищено до 0,8 проміле. У деяких штатах США дозволений вміст алкоголю в крові до 1 проміле.

У Росії з 2013-го року законодавчо встановлено, що кількість видихуваного алкоголю не повинно перевищувати 0,16 проміле, з чого випливає ,що вміст алкоголю в крові може дорівнювати 0,3 проміле.

Незважаючи на це, продовжують точиться суперечки навколо цього питання, оскільки, по-перше, прилади не завжди видають точні показники, з-за чого ймовірні помилки. Один з депутатів Держдуми зазначає, що через введення дозволених проміле значно зросла кількість дорожньо-транспортних пригод, які трапляються з вини водіїв, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння і призводить показники в 47%.

Як відомо, раніше в країні був встановлений нульовою проміле, в силу чого будь-які пари видихуваного алкоголю несуть адміністративну відповідальність. Тобто, введення дозволених проміле фактично дає дозвіл пияцтва за кермом.