Допомоги по догляду за дитиною в 2017 році – розмір, одноразові, щомісячні, до 1,5 до 3 років

Допомоги по догляду за дитиною в 2017 році  розмір, одноразові, щомісячні, до 1,5 до 3 років

Допомоги по догляду за дитиною у 2017 році

Час йде, багато чого змінюється. Змінюються і закони в частині соціальних гарантій для сімей, де є неповнолітні діти. Держава зацікавлена в демографічному зростанні населення, у чому не важко переконатися. За останні роки збільшилися суми дитячих посібників, посібників з нагоди народження дитини, багато сімей отримали сертифікати материнського (сімейного) капіталу. Чи варто чекати нових змін і яким буде розмір допомоги по догляду за дитиною в 2017 році?

Прогнози аналітиків

У багатьох регіонах Росії спостерігається безрадісна картина — виплату посібників затримують, а якщо вони виплачуються, то не в повному обсязі. Роботодавці, працівники ФСС і РУСЗН посилаються на економічну кризу. На жаль, але це дійсно так!

Незабаром процес оформлення і отримання допомоги може зазнати ряд змін:

 • Планується враховувати реальну потреби в соціальній підтримці сімей, які мають дітей.
 • Адресна допомога скоротиться. На неї зможуть розраховувати тільки ті сім’ї, які перебувають у критичній ситуації через брак грошових коштів для забезпечення потреб дітей.
 • Продовжується мораторій на індексацію материнського капіталу, а також на ряд дитячих посібників.
 • Планується продовження виплат дитячих посібників до 3-х років.
 • Погодьтеся, продовження виплати дитячої допомоги — це безсумнівний плюс. З’явиться можливість отримувати дитячі посібники у тому розмірі, в якому вони виплачуються зараз до досягнення дитиною віку 1,5 років. Але не варто забувати про обмеження (п. п. 1 і 2).
 • Незважаючи на те, що в поточному році індексація не проводилася з-за економічної кризи в країні, в 2017 році держава все ж планує провести індексацію, про що заявив Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Очікуваний рівень інфляції — 5-6%. Індексувати допомоги планується нарівні з розміром інфляції.

  Види та розміри допомоги

  Перший посібник можна отримати, ставши на облік у жіночій консультації до 12 тижнів вагітності. Розмір допомоги становить близько 550 рублів і виплачується бухгалтерією на підприємстві, де працює майбутня мама.

  Наступне допомогу, на яке може розраховувати працює вагітна жінка, — декретні виплати. Розмір цих виплат залежить від середньомісячного доходу і страхового (трудового) стажу. Цей вид допомоги виплачується з початком декретної відпустки.

  Одноразова допомога з нагоди народження дитини складає близько 15 000 рублів. Отримати цю допомогу можна відразу після народження дитини. Крім того, з народженням дитини у батьків з’являється право на отримання дитячої допомоги до 1,5 років.

  Одноразова допомога при народженні дитини в 2017 році та допомога по догляду за дитиною до 1,5 років виплачуються незалежно від того, працювала чи ні мама до народження малюка. Відрізняється тільки сума допомоги. Якщо для непрацюючих вона становить приблизно 2500 рублів на місяць, то для матусь, які працювали до виходу у декретну відпустку, сума допомоги становитиме приблизно 5500 рублів.

  Допомога по догляду за дитиною до 1,5 років в 2017 році буде виплачуватися роботодавцем, якщо жінка до народження дитини працювала. Хто не працював — отримають посібники у відділі соціального забезпечення населення, за місцем проживання.

  Багатьох цікавить, чи буде збільшено розмір допомоги по догляду за дитиною до 3 років у 2017 році?Уряд Росії активно обговорює це питання і є надія, що в найближчому майбутньому росіяни стануть отримувати допомогу до 3-х років не по 50 рублів, а хоча б на рівні посібника, який зараз виплачуються по догляду за дітьми до 1,5 років.

  У 2017 році будуть збережені допомоги на дітей віком від 16-ти до 18 років. Цей вид допомоги залежить від середньодушового доходу сім’ї, який не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму, встановленого в регіоні проживання. Крім того, у ряді регіонів РФ на цю виплату можуть розрахувати стягувачі аліментів, які не отримують їх через розшуку боржника, відсутність у нього майна і т. п.

  Базовий розмір щомісячного посібники на дитини в 2017 році складе 300 руб. В ряді випадків виплата може бути продовжена і після повноліття дитини, якщо він навчається на денному відділенні навчального закладу на платній основі. Кожен конкретний випадок розглядається індивідуально представниками управління освіти, відділу опіки, соціального забезпечення та фонду соціального страхування.

  Одноразові допомоги

  Допомога по догляду за другою дитиною в 2017 році залишиться на колишньому рівні і не буде залежати від кількості дітей. У той же час, при народженні одночасно 2-х і більше дітей, одноразова допомога буде оформлятися на кожного дитини.

  Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, оформленням допомоги варто зайнятися якомога швидше після народження дитини. Справа в тому, що воно може бути нараховано до виповнення дитині 6-ти місяців. Зверніть увагу, що на зазначену виплату можуть розраховувати всі сім’ї, навіть якщо батьки дитини чи один з них не працює.

  Пільги багатодітним

  Якщо в сім’ї 3-е дітей — сім’я отримує статус багатодітної, що дає право на низку соціальних пільг. Серед них:

  • безкоштовні лікарські препарати до виповнення дитині 6-ти років і знижки для дітей старше зазначеного віку;
  • безкоштовне медичне обслуговування;
  • безкоштовне дитяче харчування;
  • пільговий проїзд в громадському транспорті;
  • безкоштовне харчування у загальноосвітніх закладах;
  • безкоштовне відвідування культурних заходів та установ;
  • безкоштовне надання земельної ділянки або поліпшення житлових умов і т. д.

  Материнський капітал

  Буде продовжена виплата материнського капіталу? Поспішаємо заспокоїти — в 2017 року сім’ї, у яких є 2 і більше дітей, як і раніше, можуть розраховувати на отримання сертифіката материнського (сімейного) капіталу. Президент РФ Ст. Ст. Путін підписав закон, згідно з яким материнський капітал буде виплачуватися до кінця 2018 року. Розмір цієї соціальної допомоги складе 453026 рублів.

  Умови та порядок отримання сертифіката залишаться незмінними. Що буде з одноразовою виплатою за рахунок коштів материнського капіталу — поки невідомо. В даний час одноразова виплата становить 25 000 рублів і отримати її можна до 30 листопада 2016 року.

  Одноразову виплату з коштів материнського капіталу можна використовувати на будь-які потреби сім’ї — ремонт, придбання побутової техніки та ін., А решта (основні) засоби можна використовувати лише в 3-х напрямках:

  • оплата навчання дітей;
  • формування пенсії мами;
  • поліпшення житлових умов.

  Хоча виплата материнського капіталу продовжено до 2018 року, депутати ЗС РФ розглядають питання про видачу сертифікатів тільки тим сім’ям, які відчувають фінансові труднощі. На думку деяких законодавців, сім’ї, де немає фінансових труднощів, можуть самостійно забезпечити дітям гарну освіту, умови проживання і т. д. Однак, є й противники подібного обмеження. На їх думку, таке обмеження слугуватиме тому, що росіяни стануть приховувати свої доходи, а це призведе до погіршення економіки країни.