Добові в 2016 році: зміни, свіжі новини

Виплата добових у 2016 році може зазнати чергових змін, представники бізнесу чекають свіжі новини з цього приводу від уряду. Мінфін пропонує скасувати добові в разі відрядження по території Росії. У свою чергу експерти негативно оцінюють дану ініціативу.

Порядок виплати

Чинне законодавство дозволяє компаніям самостійно встановлювати розмір добових. При цьому він повинен бути зафіксований у наказі або відповідному акті організації. Установа може застосовувати диференційований підхід, що враховує регіон або статус співробітника.

Добові в 2016 році враховуються у витратах організації. Завищений розмір виплати може викликати інтерес з боку перевіряючих органів, тому компанії варто підготувати обґрунтування застосування конкретної суми.

Багато установи використовують ліміти, встановлені в рамках розрахунку ПДФО. В минулому році даний показник склав:

 • для російських відряджень 700 руб./день;
 • для закордонних – 2500 руб./день.

Якщо сума виплати більше даних лімітів, то розмір перевищення обкладається ПДФО. Страхові внески з добові не виплачуються.

Добові отримують всі особи, які перебувають у відрядженні. Документального підтвердження витрачання цих грошей в законодавстві не передбачено.

Нюанси виплати добових:

 • Враховується кожен день, проведений у відрядженні, в тому числі вихідні та святкові дні.
 • Дні перебування в дорозі беруть участь у розрахунку. Дата від’їзду і прибуття визначається виходячи з пункту, де співробітник постійно працює.
 • Для закордонних відряджень можуть бути варіанти від’їзду і прибуття в один день. В такому разі виплачується 50% зафіксованого розміру добових.
 • Час виїзду і прибуття також впливає на підсумковий розрахунок. Якщо час до 24 годин, враховуються поточні добу, якщо після 0 годин, то наступні. Крім того, потрібно враховувати час доїзду до і з вокзалу, аеропорту і т. д.
 • У частини російських відряджень добові можуть бути скасовані вже в 2016 році, що припускають зміни, запропоновані Мінфіном.

  Добові в 2016 році: зміни, свіжі новини

  Очікувані нововведення

  Мінфін пропонує залишити тільки добові в разі закордонних відряджень, в даному випадку розмір виплати можуть коливатися в діапазоні 39-64 дол./добу. Таким чином відомство має намір збільшити прибуток компаній, що призведе до додаткових надходжень до бюджету.

  В умовах економічної кризи і низьких цін на нафту виконання дохідної частини бюджету перебуває під загрозою. Однак скасування добових для російських відряджень не принесе значних надходжень у бюджет.

  За оцінками експертів, ініціатива Мінфіну негативно позначиться на діяльності представників бізнесу і працівників. Прагнення чиновників будь-яку ціну збільшити надходження в бюджет не принесе бажаного ефекту. При цьому може ускладнитися механізм оформлення відряджень, що стане додатковою проблемою для підприємців.

  Крім того, з січня 2016 року вступили в дію наступні зміни в частині оформлення добових: службове завдання і посвідчення про відрядження були виключені зі списку необхідних документів.

  Інші витрати при відрядженні

  Крім добових, компанії будуть компенсувати витрати на проживання та проїзд. Дані витрати працівники підтверджують відповідними документами, які передаються в бухгалтерію. Крім того, ці документи підтверджують сам факт поїздки. У разі поїздки на особистому транспорті необхідно оформити службову записку.

  Документи, необхідні для компенсації витрат на проїзд:

  • квитки;
  • квитанції
  • посадочні талони і т. д.

  Якщо дане підтвердження загублено, то потрібно звернутися до перевізника за копією. Ще одним варіантом підтвердження виступає електронний квиток.

  У разі компенсація витрат на проживання, доведеться надати квитанцію або рахунок за житло. Для закордонних відряджень додатково необхідно надати відмітки про перетин кордону у обидві сторони, які фіксуються в закордонному паспорті.

  Організація може оплачувати інші витрати, пов’язані з відрядженням, в тому числі оформлення закордонного паспорта, віз і т. д.

  У 2016 році уряд може затвердити зміни, що скасовують добові виплати для відряджень по території Росії. Дана ініціатива спрямована на збільшення надходжень до бюджету, що є актуальним завданням в умовах кризи.

  Крім того, внесено зміни до оформлення добових і скасовані службове завдання і посвідчення про відрядження.

  Компанії зможуть самостійно визначати розмір виплати, закріплюючи його у відповідних документах. Якщо ця сума буде перевищувати встановлені ліміти, то доведеться заплатити ПДФО у частині перевищення.