Девальвація рубля 2016 в Росії. Прогнози, останні новини

Взаємозв’язок девальвації і кризи

            Грошові одиниці в усьому світі впливають один на одного. При цьому існують деякі з них, до яких прирівнюються інші, – це долар і євро. Але основне в кожній країні – її золотий запас, що забезпечує прийняту в ній масу грошей. Порушення пропорції між ними у бік збільшення останньої і називається девальвацією.

Чим може бути викликана девальвація рубля 2016 в Росії? Рядом причин, до яких відноситься приєднання Криму і введення в ньому рубля замість гривні. Далі – санкції, оголошені європейськими країнами внаслідок російсько-українського конфлікту. Американці також посприяли тому, що знизився попит на російську нафту, яка є одним з основних товарів, що експортуються. Безсумнівно, і сирійський конфлікт позначиться не найкращим чином і на Росії, і на рублі.

Девальвація рубля 2016 в Росії. Прогнози, останні новини

Так що девальвація обов’язково спровокує кризу, в цьому сумнівів практично немає, але він торкнеться не тільки РФ, а й дуже багатьох країн. Долар постраждає також. Вже сьогодні за долар пропонують 68 рублів, а подальші прогнози щодо девальвації рубля можуть бути вкрай невтішними – самим неприємним і руйнівним стане курс 200 рублів за долар. На жаль, деякі аналітики не виключають такої можливості.

Плюси і мінуси девальвації

Мінуси даного економічного процесу є: безумовно, страждає економіка, але ще більше – населення країни, адже день за днем знецінюються наявні у громадян грошові кошти. Те, що називається гучним словом «підвищення зарплати», – мізер порівняно зі стрибками долара та падінням рубля. Від цього виграють тільки особи, чиї грошові кошти законсервовані у валюті.

А ось плюсом можна назвати необхідність перегляду у такій ситуації ринкових відносин, банківських схем, врегулювання виробничих процесів, переорієнтації на місцеву сировину та місцевого виробника. Одним словом, це та потужна струс, яка дивитися на звичні речі по-іншому, частіше зважувати наслідки прийнятих рішень. Тут вже сподіватися нема на кого, тільки на власні сили.

Чого чекати

            Як правило, якої-небудь однієї точки зору на майбутнє російської економіки немає. Останні новини про девальвацію рубля очікувано не самі веселі, але деякі експерти наполягають: за спадом слід підйом, і причому вже на початку 2016 року. Центробанк поки оголошує шестипроцентную інфляцію, орієнтується на вартість нафти російського виробництва до 60 доларів за барель (варіант міжнародного банку – 80 доларів) і чекає зростання ВВП в межах трьох десятих відсотка.

Девальвація рубля 2016 в Росії. Прогнози, останні новини

Багато критики лунає на адресу уряду РФ, але від нього чекають єдино вірних рішень, які дозволять країні вистояти і рубля зміцніти. Тільки постійний контроль і пошук резервів всередині Росії, включаючи нові процеси, перспективні розробки, бонуси зацікавленим виробникам призведуть до давно очікуваного підйому – правда, його ймовірність все-таки відноситься до 2017 року.