Деприватизация у 2017 році в Росії: останні новини

Деприватизация у 2017 році в Росії: останні новиниПісля того, як росіяни масово приватизували свої квартири, в якийсь момент прийшло протверезіння. Так, бути власником, вважати себе «мільйонером», пам’ятаючи про вартість наших квадратних метрів, може, і приємно.

Але власник — це ще й відповідальність, і чималі фінансові зобов’язання. Тому-то Держдума вже кілька років обговорює законодавчу можливість расприватизации житла. Уявімо, що закон буде в найближчому майбутньому прийнятий. Що це дасть співгромадянам? Спробуємо розібратися в нюансах.

Новий закон про деприватизацію у 2017 році в Росії

Деприватизация у 2017 році в Росії може стати реальністю. Расприватизация — це офіційний механізм повернення приватизованого нерухомого майна в руки держави, а на ділі — під юрисдикцію муніципальної влади. Колишній власник, зрозуміло, не буде відселений, за ним залишається право проживати в квартирі, кімнаті на підставі договору соціального найму.

Масово оформляти приватизацію своїх квадратних метрів російські громадяни почали у 1991 році. а починаючи з 2008 року, з попереднього світової кризи, ситуація докорінно змінилася. В останні два-три роки на тлі українських подій, європейських санкцій і інших зовнішньополітичних чинників помітно знизилися реальні доходи населення.

Влада відзначають зростання соціального невдоволення. Треба приймати заходи: як допомогти громадянам країни вирішити питання утримання свого житла, і одночасно не завдати шкоди бюджету держави. На початку 2016 року Олена Ніколаєва, представник партії «Єдина Росія» в парламенті, висунула пропозицію про введення закону деприватизацію квартир та іншого нерухомого майна. Такий закон міг би допомогти незаможним громадянам РФ знизити витрати на утримання житла, так і скасування податку на майно теж благотворно позначиться на гаманцях цієї категорії населення.

Умови расприватизации

Деприватизация у 2017 році в Росії, якщо вищезгаданий закон буде прийнятий, стане здійснюватися на підставі ряду обов’язкових умов. За попередніми підрахунками, виходячи з нині існуючих пропозицій законодавців, це буде наступні умови та особливості:

  • об’єктом деприватизацію може бути лише власність малозабезпечених сімей;
  • неважливо, яка форма придбання первинних прав власності;
  • якщо на об’єкт нерухомості мають право власності кілька людей, потрібна письмова згода кожного власника;
  • коли власник житла є неповнолітнім, то потрібно офіційне згода опікуна
  • після деприватизацію мешканцеві треба укласти договір соціального найму;
  • послуги, пов’язані з расприватизацией, повністю безкоштовні.

Вигоди і небезпеки нового закону

Деприватизация у 2017 році в Росії, швидше за все, почнеться. При всіх світлих сторонах закону є ймовірність і появи «ложки дьогтю». Законодавці хотіли б внести в проект одну поправку: незаможні сім’ї можуть зобов’язати пройти цю процедуру в обов’язковому порядку за рішенням суду. Що докорінно змінює початковий посил про добровільність процедури. Втім, це поки розмови, наміри частини депутатського корпусу, і будуть плани впроваджені, велике питання.

Будемо виходити з постулату добровільності прийняття рішення. Що в такому разі отримує колишній власник житла? Які плюси деприватизацію? Адже передати її у спадщину, подарувати, навіть здати внайми вже буде не можна. Обміняти таку квартиру набагато складніше. Зате можна прописати в квартирі ймовірних спадкоємців, і вони будуть користуватися всіма благами проживання, не будучи обтяженими зобов’язаннями, які тиснуть на власника.

Але у процедури набагато більше безперечних плюсів. Головна перевага: не потрібно буде платити податок на майно, а це чималі суми. відпадає і необхідність обов’язкового страхування, і витрати на оплату квадратних метрів дещо знижуються. Не потрібно буде ремонтувати за свій рахунок поточний дах і проводити інші вклади в ремонтні роботи по общедомовому майна.

Дуже вигідна расприватизация великим сім’ям, які живуть у ветхому та аварійному фонді. Коли такі будинки підуть під знос, власник отримає квартиру такої ж квадратури. А мешканці муніципальних квартир отримають по 18 квадратних метрів на кожного члена родини. Загалом, вважайте, прикидывайте, вирішуйте.