Деномінація в 2017 році в Білорусії

Деномінація в 2017 році в Білорусії

Деномінація в Білорусії в 2017 році

Що з себе являє деномінація? Це зміна оціночної вартості грошових знаків з метою спрощення розрахунків, а також зміцнення національної грошової одиниці. Простіше кажучи, це заміна грошових знаків на нові, як правило, меншого номіналу.

Основне завдання деномінації — полегшення процесу обігу коштів. У 2017 році в Білорусії планується проведення деномінації і зменшення грошової валюти на 4 нуля. Представники Національного банку країни стверджують, що купівельна спроможність рубля буде збережена на 100%.

Що стало причиною нової деномінації

Чутки про нову деномінації в Білорусії в 2017 році ходили давно і були цілком обгрунтованими. Швидке зростання інфляції і номінал грошової одиниці — це основні причини, по якій Уряд республіки ухвалив рішення про проведення грошової реформи.

Однак, незважаючи на запевнення представників Національного банку, експерти схиляються до того, що після нової деномінації підвищення цін не уникнути. В якості прикладу наведемо наступний розрахунок: до деномінації вартість товару становить 9700 рублів; після деномінації вартість товару складе 1 рубль і вище.

Разом з тим, заступник міністра економіки республіки Білорусь А. Заборовський стверджує, що деномінація послужить скорочення інфляційних очікувань і ніякого стрибка цін не відбудеться.

Варто зазначити, що національна валюта двічі змінювалася — в 1994 і 2000 роках, але тоді економічна ситуація не покращилася. Залишається сподіватися, що деномінація в Білорусії в 2017 році не буде повторенням попереднього досвіду і не позначиться негативно на життєвому рівні населення країни.

Громадян Білорусі очікують такі зміни:

 • Випущені в 2000 році грошові знаки будуть замінені на ті, які випущені не пізніше 2009 року.
 • В обіг буде введено копійчані купюри.
 • З’являться нові символи та логотипи грошових знаків. Наприклад, замість «пяцьдзЯсят» буде використано слово « пяцьдзЕсят».
 • За новим курсом 10 000 рублів складуть 1 новий рубль.
 • Процес заміни планується провести протягом 2-х років, і до 2019 році старі грошові знаки будуть виведені з обігу.
 • Що чекає економіку Росії

  Які наслідки для Росії принесе нова деномінація в Білорусії в 2017 році? Експерти прогнозують, що новий білоруський рубль буде цінуватися вище, ніж російський. Причому, два білоруських рубля будуть рівні одного долара.

  Але російській економіці нічого не загрожує. Процес обміну товарами між Росією і Білорусією буде проходити на колишніх умовах, і ніяких негативних наслідків це не принесе.

  Нова деномінація в Білорусії дуже спростить процес покупки та реалізації товарів. А те, що національна валюта країни позбудеться кількох нулів, тільки зміцнить її номінал на світовому ринку.