День молоді в 2016 році: число, дата, фото

День молоді в 2016 році: число, дата, фото

Кожен рік на території Росії День молоді відзначається 27 червня. Це свято просто присвячений всім молодим дівчатам і хлопцям. Але не тільки молодь може його відзначати. Тут і дядьки з тітками, бабусі з дідусями теж мають заслужене право зустріти таке свято. Адже ці люди теж колись були молодими. Так що День молоді відноситься до всіх без винятку.

Свій початок цей свято взяв ще у 1958 році з негласним гаслом «За молоддю майбутнє». У той рік, а саме 7 лютого за указом президента Верховної ради СРСР був введений День радянської молоді. За традицією, цей день з 1958 року відзначався щороку в останню неділю червня.

Потім СРСР розпався, і в 1993 році 24 червня президент Росії Борис Єльцин дав розпорядження на святкування Дня молоді 27 червня. І незважаючи на те, що дата свята була перенесена, багато людей з різних регіонів, за традицією відзначають це свято в останню неділю першого літнього місяця. Адже іноді, 27 червня не випадає на вихідний день, тому і святкувати важко.

Як і у всі часи СРСР, по-старому, в Білорусії і Україні теж святкую день молоді в останню неділю червня. Це ж свято Південна Осетія відзначає разом з Росією – 27 числа. По всій території нашої країни під час святкування національного Дня молоді можна побачити народні гуляння, дискотеки, проведення різних розважальних заходів, виставок, розіграші і так далі. Не обходиться день і без спортивних змагань і концертів. Буквально вся атмосфера свята пронизана вірою в світле майбутнє.

Всесвітній день молоді може представляти собою католицький з’їзд молодих хлопців зі всього світу. З’їзд має святковий характер. Але і не тільки на молодих католиків поширюється пропозицію взяти участь у святі, а ще і на всіх бажаючих, незалежно яке у них віросповідання. Такий захід не відзначають настільки часто, як звичний для нас свято.

Всесвітній день молоді зазвичай проводять один раз у два або три роки. Всесвітній день молоді в 2016 році буде відзначатися в Польщі – Кракові з 25 по 31 липня. Раніше це свято було в Ріо-де-Жанейро в Бразилії. Тоді він відзначався у 2013 році з 23 по 28 липня.

Зазвичай молоддю називають вікову групу людей від 14 до 35 років. Молодь може бути учасниками різних віянь і субкультур. У кожної є свої звичаї і традиції. Сюди можна віднести металістів, готів, панків і так далі. Але всіх їх один раз в рік об’єднує одне велике свято.

Коли відзначається день Молоді в 2016 році

Свято потрібен для того, щоб веселитися і радіти. А також трохи відпочити від сірих буднів. Ось для цього і придумали День молоді. Святкувати його може не тільки юне покоління, але ще й наші мами, і тата, дідуся і бабусі. Адже всі вони колись теж були молодими. З самого початку День молоді відзначався в останню неділю червня. Це була якась традиція для молодих хлопців. Такий день відзначався з початку 1958 року. Але потім СРСР розпадається.

Деякі свята і дати зазнають змін. Борис Єльцин вирішив видати указ в 1993 році про те, що День Молоді тепер офіційно відзначатиметься щороку 27 червня. Незважаючи на такі правила, деякі жителі все ж відзначають свято в останню неділю червня. Серед всієї молоді можна побачити представників різних субкультур. В цей день вони вітають один одного, святкують, тусуються і насолоджуються прекрасним літнім днем.

Історія свята

Юність і молодість можна назвати як особливим станом душі, так і прекрасним періодом у житті кожної людини. В той час відбувається пошук, дерзання, реалізація своїх надій і відкриття. Шляхи Росії визначать в майбутньому юні школярі, студенти та просто молоді хлопці.

Для того, щоб молодь мала хороші перспективи, в Росії робиться дуже багато. Важливою частиною соціальної політики є турбота про молоде покоління. Всім відомо, що держава підтримує молоді сім’ї. Створюються спеціальні програми, видаються безвідсоткові кредити на купівлю житла і так далі.

Вперше День Молоді запропонував створити президент Борис Єльцин. Це відбулося в 1993 році. Також з ініціативою виступав Комітет РФ по справах молоді та Національна рада молодіжних об’єднань. Тепер День Молоді святкується 27 червня. Але деякі, за традицією, продовжують відзначати тільки в останню неділю червня. До речі, День Молоді відзначається не тільки в Росії. Такий день був встановлений резолюцією ООН від 1999 року на 12 серпня. Так що куди б ви не поїхали у цей день, ви завжди встигнете застати свято і веселощі.

Особливості і традиції

Традицій в цей день зовсім небагато. Сюди можна віднести концерти, танці та виступи шоу. Приїжджають знаменитості, цирк і так далі. Деякі актори театрів виходять на вулицю, щоб показати свої сценки для дорослих і дітей. Якщо день випадає на будній, то тоді свято за традицією вже переносять на останню неділю. Адже такий день офіційно не є вихідним. До речі, тут незрозуміло, навіщо взагалі тоді було призначати свята певне число, якщо він не вихідний.

У такий у столиці Росії проходить досить символічна акція. В знак єднання, взаєморозуміння і підтримки один одному, молоді і дорослі випускають безліч різнобарвних кульок у небо. В цей же день, багато активісти в різних містах садять молоді дерева.

Це є символом молодості і чистоти. У День Молоді є і ще одна традиція – писати листи з різними побажаннями про майбутнє. Молоді завжди любили розмах в урочистостях та гучні гуляння. Так що поки є можливість, необхідно насолоджуватися цим життям і ловити кожен момент.