День Матері 2016 року якого числа

«Мама» — це перше слово, яке вимовляє кожен дитина. Це наш особистий Ангел-Хранитель, життя без якого ми не уявляємо. Мама для кожної людини є підтримкою і опорою. Вона наш самий відданий і вірний друг. Мама, кожному з нас доводиться мудрим наставником і тією людиною, який створює затишок і тепло в сім’ї. Тільки мама здатна нас любити і цінувати такими, які ми є. Вона прощає нам наші помилки і щиро радіє нашим успіхам. Вона ніколи не обдурить, не позаздрить, не зрадить. Мама – це єдина людина на всьому білому світі, який прийде на допомогу в скрутну хвилину. Тільки мама готова віддати всю себе для своєї дитини і нічого не вимагати натомість.

Один з найулюбленіших свят

День матері відзначають у будь-якому куточку світу, незалежно від національності та статі людини. Адже слово «мама» на кожному мові звучить практично однаково. Історію цього свята можна справді вважати багатовікової. В Англії, наприклад, ще у вісімнадцятому столітті відзначали «Материнська неділя». Більш того, англійці і на сьогоднішній день відзначають це свято у другу неділю Великого посту.
Двома століттями пізніше подібний свято почали відзначати і в США. Ще в 1907 році одна мешканка Америки запропонувала місцевій владі святкувати Офіційний День Матері у другу травневе неділю. Але найцікавіше те, що це свято визнали офіційним тільки через сім років. З 1914 року, відразу після прийняття його офіційним, цей свято здобув величезну популярність.
Більшість країн підтримали цю традицію і за прикладом США відзначають День Матері у травні місяці. Кількість країн підтримали США становить близько двадцяти. У їх число входить і Україна.


Приблизно тридцять країн вибрали для цього свята зовсім інший день. Наприклад, білоруси відзначають це свято в жовтні місяці, а казахи – у вересні, а саме у третю неділю вересня. У Росії ж День Матері з’явився зовсім недавно і відразу став одним з найулюбленіших і найочікуваніших свят для росіян (звичайно ж, такий висновок зробили виходячи із статистики). З 1998 року росіяни святкують День Матері в останню неділю листопада, тому визначити якого числа буде це свято не складе труднощів нікому.
У цей день прийнято дякувати своїх матерів і віддати данину поваги досить важкого материнському праці.

Традиції і як потрібно святкувати День Матері?

Враховуючи те, що це свято є досить молодим, навколо нього ще не встигли зібратися всілякі традиції та обряди. Але все ж існують деякі вчинки і дії, які прийнято вважати традиційними.


1. Рано вранці кожна дитина просто зобов’язаний привітати свою кохану і саму рідну матусю. І абсолютно не важливо як він це зробить, будь то простий телефонний дзвінок, написаний лист або привітає особисто. Найголовніше, щоб привітання і всі ті вимовлені її дитиною слова були щирими. Адже кожна мама в цей день чекає простого «Вітаю!» від своєї дитини. Не потрібно забувати і про самій формі привітання. Вона може бути й усною, а також може супроводжуватися якимось подарунком або букетом улюблених маминих квітів. Але все ж, варто пам’ятати, що самим приємним і величезним подарунком у цей день для кожної матері, теплі обійми і ніжні слова з вуст її дитину: «Мама, я тебе люблю!».

2. Багато діти, намагаючись здивувати свого самого рідної людини, підносять мамі подорож для двох. Під час подорожі ви можете насолодитися зі своєю матусею не лише відпочинком, але і стимулюють нестихаючі спільними розмовами.

3. Є міста, де кожний чоловік заздалегідь запасається невеликими подарунками і презентами і дарує у цей день кожній перехожій жінці. Тим самим він показує, наскільки значуща роль матері в житті кожної дитини. І яке найголовніше призначення несе в житті будь-яка жінка – народити, виростити і виховати своєї дитини.

4. Зовсім не обов’язково робити дорогі подарунки, достатньо буде і проведення душевного спільного вечора зі своєю матусею, щоб вона бачила, наскільки вона вам дорога. Навіть таке невелике прояв своєї уваги, зрадить вашій мамі сил, завдяки яким вона проживе ще довгі і щасливі роки.

Кожна людина оспівує свою матір

Подумайте тільки: скільки поетів і письменників писали про матір. Скільки пісень присвячено цим Святим жінкам. А який глибокий зміст і любов в них закладені.


Говорити своїй матері слова подяки і повторювати, як її любить, не втомиться жодна дитина на планеті. Адже мама – це найсвятіша і найдорожча людина в житті кожного з нас. Що б ми робили, якби не було її? Більш того, без мами і нас би не було на світі.
У Росії святкування Дня Матері в 2016 році відбуватиметься 27 листопада.
Любіть своїх матерів! Проявляйте турботу і участь, цінуйте і поважайте своїх матусь не тільки в День Матері 2016, але і кожен день кожного року.


Резюме:
День Матері відзначається у Росії щороку в останню неділю листопада, в 2016 році — 27 числа.
Мамі не потрібні дорогі подарунки, вона буде рада теплим щирим словам і спільно проведеним часом.
Частіше проявляйте турботу про свою маму, не обмежуйтеся черговим привітанням до свята.

  • Привітання з різдвом христовим в 2016 році
  • Привітання з новим роком 2016
  • Вітання на новий рік 2016
  • Розкажіть про нас друзям: