День енергетика в 2016 році: дата, традиції

День енергетика в 2016 році: дата, традиції

День енергетика – це ще один професійне свято, яке відзначається в Росії на честь усіх працівників сфери енергетики. Енергетична промисловість – це величезна галузь, в якій люди займаються виробництвом, передачею і збутом теплової та електричної енергії всім жителям країни.

Саме завдяки людям цієї професії в наших будинках підтримується затишок і тепло. І адже ця сфера забезпечує нас теплом і енергією не тільки вдома, але й скрізь, де ми можемо перебувати – навчальні заклади, медичні установи, офіси і будівлі.

Сьогодні таке свято, як День енергетика – це день, в який відзначаються і визнаються заслуги всіх працівників енергетичної гілки промисловості в розвитку економіки, покращенні і підтримці необхідного рівня життя населення та багато іншого. Цікавим фактом є те, що День енергетика відзначається у найбільш короткий світловий день – 22 грудня, коли робота енергетиків у Північній півкулі найбільш помітна.

Коли святкується день енергетика в 2016 році

У Російській Федерації День енергетика встановлений офіційно і відзначається щорічно 22 грудня. То ж справедливо і для 2016-го року.

Встановлена дата святкування була ще за часів Радянського Союзу. На Восьмому Всеукраїнському з’їзді Рад 22 грудня 1920 року було прийнято рішення про будівництво різноманітних електростанцій і ліній передач електроенергії. Тоді був прийнятий Державний План Електрифікації Росії (ГОЕЛРО). І в пам’ять про цей день 23 травня 1966 року був виданий указ Президії Верховної Ради, який встановлював один день грудня днем святкування професійного свята всіх працівників енергетичної сфери.

Трохи пізніше свято було закріплено ще декількома документами: Указом Президії Верховної Ради СРСР №3018-Х від 1 жовтня 1980 року, іменований «Про святкові і пам’ятні дні», Указом Президії Верховної Ради СРСР №9724-XI «ПРО внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні» від 1 листопада 1988 року.

Відповідно до описаних вище документів День енергетика відзначався в третю неділю грудня кожного року. Після розпаду Радянського Союзу День енергетика став відзначатися 22 грудня кожного року. Причому, цей день відзначають не тільки в Росії, але і в інших країнах, які раніше ставилися до СРСР, наприклад, в Білорусі, Киргизстані, Вірменії та Україні.

Історія свята

Знаменитий план ГОЕРЛО, який став ключовим у встановленні дати святкування Дня енергетика, визначав найбільш важливі етапи електрифікації нашої країни. Він був розрахований на 10-15 років, і над ним працювало дуже багато фахівців. Документ становив близько 650 сторінок тексту і передбачав будівництво понад 30 електростанцій і реконструкцією господарства під них.

Найбільш важливою метою стала повсюдна електрифікація, навіть самих важкодоступних куточків країни. Вже до 1931 році більшість населених пунктів Радянського Союзу були електрифіковані. Варто також відзначити, що до 1935 року, коли строк дії документа закінчувався, план був перевиконаний в три рази. В честь цього документа і був прийнятий указ про встановлення святкування Дня енергетика на 22 грудня.

Особливості і традиції

Професійне свято працівників енергетичної промисловості також уже встиг «обрости» традиціями і особливостями, незважаючи на те, що свято відносно «молодий».

Відзначають цей день не тільки люди, безпосередньо пов’язані з цією сферою, але також і ті, хто не займається безпосередньо розподілом і підтримкою енергетичного потенціалу підприємств або країни в цілому. Адже відомо, що кожне велике підприємство включає в свій склад спеціалізований відділ, що займається питаннями контролю, організації і забезпечення всього підприємства енергією і теплом.

Як правило, святкування цього дня проходять в кінці тижня. Цей день, напевно, як і багато інші професійні свята, умовно можна розділити на дві частини – офіційну і неофіційну. Офіційна частина святкування Дня енергетика може включати в себе різноманітні концерти на підприємстві, урочисті збори з метою нагородження заслужених працівників підприємства.

Неофіційна частина свята може включати в себе різноманітні розваги, корпоративи та робочі наради в неформальній обстановці. Тобто, офіційного регламенту Дня енергетика немає, і займається організацією свята кожне підприємство для свого колективу окремо.

Передбачається, що інтерес до енергетичній сфері буде продовжувати зростати. І відбуватися це буде не стільки в силу її важливості та необхідності, скільки в тому, що сьогодні йде активний пошук джерел альтернативної енергії та екологічної енергії, яка б не засмічували атмосферу. Тому ведеться безліч досліджень в цьому питанні, все більше людей залучаються, і, відповідно, потрапляють в категорію людей, які святкують День енергетика.