Декретні виплати в 2016 році – розрахунок розміру, підвищення

Декретні виплати в 2016 році – розрахунок розміру, підвищення

Розрахунок декретних виплат в 2016 році

Держава завжди намагається підтримувати своїх громадян, це стосується і грошової допомоги. Певною формою такої підтримки є декретні виплати сім’ям, які очікують поповнення. Говорячи мовою закону – це посібники та пільги по вагітності та пологах. Однак існують певні правила отримання грошових відшкодувань і, враховуючи кризову ситуацію, яка склалася в країні, багатьох цікавить питання, на що можна сподіватися в 2016 році, чи зміниться розмір декретних виплат на дитину в 2016 році.

Також рекомендуємо вивчити цей матеріал, в якому розглянуто питання, пов’язані з посібником по догляду за дитиною в 2016 році.

Порядок нарахування фінансової підтримки

Як і в попередні роки, на суму фінансової підтримки буде впливати середній заробіток вагітної або народила жінки. За законом декретною оплачуваних періодом вважається 70-денний термін до моменту настання пологів і після них. Наступний період – це відпустка по догляду за малюком. У цьому випадку виплати поділяються за віком дитини:

 • до 1,5 років;
 • до трирічного віку.

Для матерів з ускладненими пологами пропонується 86 днів декретної відпустки. Якщо виношується два і більше дитини – 110 днів. Соціальне страхування має проводити виплати згідно з цим періодам. Отже, розрахунки виглядають таким чином:

 • одноплідна вагітність і пологи без ускладнень – 140 днів;
 • пологи зі складним перебігом – 156 днів;
 • багатоплідна вагітність – 194 дні.

Хоча вагітність – це не хвороба, декретна відпустка оформляється за лікарняним листком, який подається за місцем працевлаштування або в органи соціальної підтримки для підготовки і оформлення всіх необхідних документів. На підставі документа з лікарні роботодавець виробляє виплати отпускнице. Оформленням допомог може займатися тільки сама вагітна жінка.

Хто може розраховувати на декретні виплати в 2016 році?

Варто розуміти, що право на отримання даного виду допомог мають виключно ті жінки, які у поповнення державного бюджету вносили свій внесок. Тому що фінансування здійснюється з соціального страхування. А сюди надходять гроші з зарплат працюючих громадян.

Якщо жінка безробітна або працевлаштована на приватному підприємстві, то вступають в силу наступні правила.

 • Жінки, що працюють на індивідуального підприємця, можуть розраховувати на фінансову підтримку, якщо зареєстровані в органах соцзахисту і перераховували кошти у фонд. Розмір допомоги буде розраховуватися з урахуванням розміру здійснених внесків.
 • Безробітні майбутні мами зможуть отримувати компенсацію по вагітності та пологах у тому випадку, якщо отримали статус «домогосподарки» через скорочення на підприємстві. При цьому треба числитися в центрі зайнятості. Виплатами в цій ситуації займаються органи соцзахисту населення при пред’явленні від вагітної заяви та довідки з жіночої консультації.
 • Студентки очних відділень. Перелік документів тут такий же, як у випадку з працюючою жінкою. Отримувати їхні майбутні мами повинні за місцем навчання. Реалізуються виплати навчальним закладом.
 • Дружини, дочки військових, які перебувають за кордоном за контрактом, також мають підтримку держави.
 • Дами, які не відносяться ні до однієї з перерахованих категорій, тобто непрацюючі, не значаться на біржі праці, не учні не можуть покладатися на дану матеріальну підтримку.

  Як розраховується сума допомоги?

  Виплати складають 100% від середньомісячного доходу жінки, коли вона завагітніла і готується до пологів. Наприклад, для обчислення суми допомоги у 2016 році враховується дохід майбутньої мами за 2 минулих відпрацьованих року, тобто за 2014 і 2015. У цю суму входять всі офіційні виплати, вироблені у відділ ФСС:

  • місячний оклад;
  • премії;
  • районні коефіцієнти.

  Не входять до уваги за цей дворічний термін періоди по догляду за іншою дитиною або лікарняний. Співробітниця, що йде у відпустку, має право за законом замінити робочі роки, якщо це збільшить суму компенсації. Наприклад, якщо жінка йде в декрет в момент, коли не проводилися зарахування до фонду соцзахисту. Послідовність вибраних років не має значення.

  Державні ліміти

  Законодавством встановлюється певний поріг максимальної і мінімальної суми нарахування коштів. У 2016 році максимальні виплати дорівнюють 215 000 рублів. Якщо жінка заробляла нижче встановленого ліміту, тоді до уваги береться МРОТ в 2016 році. Нижче 5 500 рублів сума бути не може.

  Максимальна величина допомоги в 2016 році в Росії залежить від розмірів страхових внесків. З урахуванням інфляції ця цифра приблизно буде дорівнювати 215 000 рублів на первістка. Суми, що перевищують установлені ліміти, не будуть виплачуватися.

  Першу матеріальну допомогу жінка отримає вже в момент запису на облік в гінекологічному відділенні на перших тижнях вагітності. Краще постаратися зробити це до 12 тижня. Розмір такої виплати становить 576 рублів.

  Розрахунок декретних виплат в 2016 році та індексація

  Держава щорічно проводить індексацію всіх соціальних допомог, до них також відносяться декретні нарахування. У 2015 році перерахунок збільшив суму на 5,5%, в 2016 році індексація складе 11,9%. Підвищення розміру декретних виплат на дитину в 2016 році чекають всі, але обмежиться це тільки індексацією – поки незрозуміло. При появі на світ малюка жінка отримає одноразову допомогу в розмірі 15 382 рубля. Щомісяця виплачуватиметься 40% від середньої заробітної плати мами. Якщо це перша дитина, то сума буде приблизно дорівнювати 2884 грн, на другого малюка виплачується 5768 рублів. Приблизно розрахувати декретні виплати в 2016 році зовсім нескладно, знаючи правила нарахування.

  Подача документів

  Завданням вагітної жінки не втратити час на подачу документів, так як від строків багато залежить. За місцем роботи потрібні тільки довідка з жіночої консультації. Відділ соціального захисту запитує більш повний пакет. У цьому випадку необхідно заздалегідь потурбуватися про те, які папери треба зібрати.

  Після закінчення декретної терміну вагітності необхідно на роботі написати заяву про відпустку по догляду за новонародженим. Як правило, цей період становить 3 роки, але мама сама вирішує, скільки часу їй потрібно.

  У народила жінки є півроку після народження малюка для того, щоб надати весь пакет документів для виплат. Відновити втрачений час можна лише через суд, якщо визнаються поважними і переконливими причини пропуску.

  Підставою для нарахування коштів є:

  • заяву;
  • лікарняний лист;
  • довідка про зарплату за дворічний період.

  Проводиться нарахування в десятиденний термін після подачі документів. Якщо жінка отримує фінансування на роботі, то, як правило, гроші надходять в день видачі заробітної плати співробітникам підприємства. За підтримки від фонду соціального чекати гроші коштує до 26 числа наступного місяця після подання паперів.

  На розсуд вагітної жінки, вона може залишити робоче місце пізніше встановленої раніше дати, переписавши заяву. У разі, коли є кілька робочих місць, лікарняний лист виписується за всім, та сума допомоги виплачується в повному розмірі, передбаченому державою.

  На завершення рекомендуємо роздрукувати календар 2016 року з вихідними і святами. Завдяки цьому ви зможете заздалегідь планувати свою роботу і дозвілля.