Декретні виплати в 2016 році

Всіх майбутніх мам цікавить, яка буде сума декретній виплати в 2016 році ще на стадії планування вагітності, адже від цього залежить підготовка до народження малюка. У зв’язку з постійним зростанням цін, для сімей, які планують збільшити свій склад, особливо важливо: чи буде проіндексовано це посібник.

Що таке декретна відпустка

Для підтримки сімей з дітьми Федеральним законодавством (№ 125 – ФЗ) передбачені наступні види виплат:

 • Оплата лікарняного листка на період останніх тижнів вагітності та пологів.
 • Допомога по догляду за дитиною до 18-ти місячного віку.
 • Період лікарняного при народженні однієї дитини становить 140 днів (70 днів до пологів і 70 днів після).

  При народженні двох малюків і більш жінці надається відпустка у 194 дні (84 дні дородових і 110 післяпологових).

  При складних пологах на період непрацездатності у зв’язку з пологами додається 16 днів лікарняних.

  Якщо малюк народився на ранніх термінах (менше 30 тижнів), то декретна відпустка подовжується, він становитиме 194 дні (84 дні до настання пологів та 110 днів після народження малюка).

  До досягнення 18-ти місячного віку дитини одному з батьків передбачені щомісячні грошові виплати.

  Декретні виплати в 2016 році

  Кому буде виплачено допомогу

  Отримати декретні виплати в 2016 році можуть:

  • вагітні жінки, які мають постійну роботу;
  • жінки, зареєстровані як індивідуального підприємця;
  • непрацюючі жінки, якщо вони зареєстровані в районній службі зайнятості населення з приводу втрати роботи через скорочення штатів на підприємстві;
  • студентки будь-яких навчальних закладів на очній основі.

  Не отримають декретні виплати безробітні вагітні, які не перебувають на обліку.

  Ці кошти розраховуються бухгалтерією, в якій працює вагітна жінка, виплачувати допомогу буде підприємство. Якщо жінка безробітна, то розраховувати суму виплати будуть соціальні служби.

  При роботі жінки на одному підприємстві більше двох років, розрахунок декретних буде зроблений з середньої суми її заробітку.

  Індивідуальний підприємець може розраховувати на допомогу тільки в тому випадку, якщо їм відраховувалися внески на соціальне страхування. Розмір декретних виплат в 2016 для індивідуальних підприємців буде залежати від внесеної суми.

  Студенткам декретні будуть розраховані виходячи з стипендії, при цьому не має значення, на якій основі навчається вагітна: контрактній або бюджетною.

  Декретні виплати в 2016 році

  Документи

  Щоб оформити відпустку по вагітності необхідно подати документи:

  • заяву;
  • лікарняний лист.

  Студентки ці документи повинні представити в деканат, працюючі жінки за місцем роботи, а безробітні в соціальні служби.

  Для оформлення оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до 18-ти місячного віку необхідно надати:

  • заяву;
  • довідку з пологового будинку.

  Якщо допомога буде нараховано не роботодавцем, а соцзахистом (студентам і безробітним), можна подати заяву онлайн на сайті державних послуг.

  Розмір виплати

  Передбачені наступні види виплат:

  Матеріальна допомога за те, що жінка повідомила лікарю про свою вагітність і стала на облік на терміні до 12 тижнів, її розмір становить 515 рублів. Для отримання матеріальної допомоги за місцем роботи подати відповідну довідку з жіночої консультації.

  Лікарняний вагітної оплачується за рахунок роботодавця, його мінімальний розмір становить 33 тисячі рублів (140 днів), максимальний розмір декретних у 2016 році становить 248165 рублів.

  Розрахунок суми допомоги здійснюється, орієнтуючись на середній заробіток за останні два роки.

  Декретні виплати в 2016 році

  Важливі моменти

  Підставою для нарахування декретних виплат в 2016 році є Федеральний Закон, у якому зазначений порядок нарахувань, максимальна і мінімальна сума.

  Для розрахунку суми допомоги по догляду за дитиною до 18 місяців враховується:

 • Стаж роботи: якщо він становить менше півроку, то здобувачеві буде виплачена мінімальна сума допомоги.
 • Якщо трудовий стаж матері була перервана більше ніж на два роки, то вона може вимагати, щоб при розрахунку допомоги ґрунтувалися на інший інтервал часу. Це може бути вигідно тільки в тому випадку, якщо середній заробіток того періоду був вище мінімальної заробітної плати на момент подачі заяви.
 • На роботу хочу!

  Якщо у жінки є можливість дострокового виходу на роботу, вона є провідним фахівцем і робота нею кохана, вона вирішує вийти з декрету раніше, то, як при цьому надійде роботодавець?

  Найчастіше роботодавець відмовляє мамам в достроковому виході з декрету, грунтуючись на тому, що грошова сума їй вже виплачена і на посаду найнятий інший співробітник. Тому на час лікарняного жінці раніше терміну на роботу вийти не вийде.

  Що стосується відпустки по догляду за дитиною до півтора років або до досягнення нею трирічного віку, то в цьому випадку законодавством передбачена можливість раннього виходу за бажанням мами. Якщо обставини зміняться і мамі буде необхідно знову оформити відпустку по догляду за малюком, то вона цілком може скористатися цим правом.

  У недалекому минулому період декрету розраховувався інакше, багато майбутні мами з метою отримання більшої суми вказували невірний термін вагітності. Сьогодні повідомляти невірний термін вагітності докторові не має сенсу.

  Читайте також:

  » Як назвати дитину в 2016 році: хлопчика і дівчинку

  » Молочна кухня з 1 січня 2016 року

  » Декретна відпустка в 2016 році: новий закон