Декретна відпустка в 2017 році – новий закон, виплати

Декретна відпустка в 2017 році – новий закон, виплатиМи за звичкою називаємо декретною два види відпустки: по вагітності та пологах та по догляду за дитиною. Яким чином грамотно розрахувати ці види лікарняних в 2017 році, ми і розглянемо в цій публікації.

Декретна відпустка в 2017 році — терміни

Новий закон про декретній відпустці в 2017 році не приймався, значить, він буде оформлятися за тими ж правилами, як і в попередні кілька років. Незмінними залишаються і термін відпустки по вагітності та пологах, а також по догляду за малюком:

У звичайних умовах, не ускладнених пологів відпустка становить 70 календарних днів до народження дитини і 70 днів після дати його появи на світ. Загальна кількість днів у цьому випадку — 140.

У разі важкого родового процесу допологовий відпустку залишається 70 календарних днів, а після народження маляти — 86 днів. Загальна кількість днів збільшується до 156.

Якщо УЗД та інші засоби діагностики показують, що жінка чекає двійню або навіть більше новонароджених, то збільшується і допологовий відпустку, до 84 днів за календарем. Післяродовий лікарняний в даній ситуації складе 110 днів, а загальна кількість календарних днів, відповідно, зросте до 194.

Як правильно оформити

Щоб виплати були повними і своєчасними, йдучи в декретну відпустку в 2017 році, потрібно попередньо подати до бухгалтерії і відділу кадрів підприємства (організації) ряд документів:

  • Заяву на ім’я роботодавця;
  • Документи, що посвідчують особу;
  • Довідку, що підтверджує постановку на облік в жіночу консультацію на ранніх термінах вагітності (до 12 тижнів), якщо за фактом так і було;
  • Лікарняний лист на весь період непрацездатності;
  • Банківський або картковий рахунок, куди будуть перераховуватися кошти;
  • Якщо жінка раніше працювала в іншій організації, то необхідна довідка по доходах за останні два роки роботи.
  • Розрахунок декретної відпустки у 2017 році

За якою формулою обчислюється розмір допомоги?

Сума декретної допомоги = Середньоденний заробіток х Кількість днів декретної відпустки

Отже, щоб визначити, скільки жінка отримає виплат за декретну відпустку в 2017 році, потрібно розрахувати ще й значення середнього заробітку. Робиться це наступним чином:

(Доходи за 2015 рік + Доходи за 2016 рік) / 731 день (мінус виключаються дні).

Тобто, складаються суми доходів за два попередніх роки і ця сума ділиться на 731 — суму днів в 2015 (365)) і 2016 (366) роках. У дужках зазначено, що з цієї суми днів доведеться відняти певні періоди, на які декретні не будуть нараховуватися, а саме: періоди тимчасової непрацездатності, а також попередніх відпусток по вагітності і пологах і догляду за дитиною, якщо такі були.

Також минусуются дні, в які жінка офіційно була звільнена від роботи з повним або частковим збереженням зарплати, але за умови, що з цієї зберігається заробітної плати не справлялися внески до ФСС.

Оподаткування та облік максимальних і мінімальних значень

Виплати у декретній відпустці у 2017 році, як і раніше, не обкладаються ПДФО, з них не стягуються страхові внески.

Ще один важливий момент нарахувань — необхідність урахування мінімальних і максимальних значень цих посібників. Якщо вирахувана за формулою сума буде перевищувати максимально допустиму, то виплати виробляються за останнім значенням.

Мінімальна сума допомоги по вагітності/пологів, вираховується на основі МРОТ, а він у 2017-му планується, згідно з проектом ФЗ, в розмірі 8800 руб. вважаємо за схемою:

8800 руб. х 24 місяці / 730 днів х 140 днів = 40 504 руб.

Треба мати на увазі, що наведені нами нижче значення мінімальних і максимальних виплат можуть бути скориговані з урахуванням індексацій коефіцієнтів 2017 року, може бути змінена і сума МРОТ. Керуємося поки даними, відомими на сьогоднішній день.

Наприклад, мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах у другій половині 2016 року (з 1 липня) становив за 140 днів 34 521,2 руб., максимальний — 248 164 крб. З 1 січня 2017 року ці цифри складуть, відповідно, 40 504 і 266 191,78 руб.

Інші значення можна подивитися в таблиці. Також поки що залишається в силі виплата одноразової допомоги на другу дитину (маткапитал), а в регіонах додатково призначаються власні пільги для багатодітних матерів — одноразові виплати, наділення земельними ділянками та інші заохочення.

Декретна відпустка в 2017 році – новий закон, виплати

Декретна відпустка: зміни з 1 січня 2017 року і з 1 липня 2016