Дачна амністія в 2017 році з 1 січня: останні новини

Дачна амністія в 2017 році з 1 січня: останні новини

Дачна амністія з 1 січня 2017 року

Будиночок в селі — це дійсно хороша ідея вкладення коштів. Багато городян у минулому обзавелися дачними ділянками і будівлями. Але не всі уважно поставилися до правил їх реєстрації. З 1 січня 2017 року деякі положення закону «про дачної амністії» втратять чинність. І вступить в дію Федеральний закон від 13 липня 2015 р. №218-ФЗ «ПРО державну реєстрацію нерухомості». Що конкретно зміниться з його реалізацією, зараз з’ясуємо.

У чому суть «дачної амністії»?

«Дачної амністією» в народі прозвали спрощену процедуру реєстрації прав власності на окремі види приватних житлових будинків, а також ділянок землі і будівель, що на них розташовані. Такий спрощений порядок був зафіксований у федеральному законі від 30.06.2006 року № 93-ФЗ, який набрав чинності з 1 вересня 2006 року.

У чому полягав сенс того закону і як зміниться дачна амністія в 2017 році? У минулі часи багато співгромадяни отримали земельні ділянки на правах безстрокового користування або довічного успадкованого володіння. Вони призначалися для цілей садівництва і городництва, використовувалися для дачних потреб. Але люди настільки звикли вважати цю землю своєю, що не замислювалися про дотримання формальностей, не оформляли права власності.

Більш того, на землі за десятиліття фактичного використання збудовані будинки, господарські споруди, які також не реєструвалися. А значить, належать своїм власникам лише формально, не юридично. Мета «дачної амністії» в тому й полягала, щоб полегшити добросовісним власникам процедуру реєстрації прав на нерухомість і зробити її менш витратною.

Що дає реєстрація права власності?

Перш ніж з’ясувати, що нового з’явиться в правовому полі, як зміниться дачна амністія з 1 січня 2017 року, проаналізуємо, що взагалі вона давала.

Коли власність юридично оформлена, зареєстрована, то у неї з’являється головна перевага — можливість здійснювати з її об’єктами будь-які угоди. Будиночок з землею можна продати, купити, обміняти, подарувати, залишити в спадок рідною або будь-якій іншій людині. Ще один плюс узаконення власності: простіше стає взаємодія з нотаріусами, інженерними та комунальними службами, значно спрощується процес страхування цього майна. До того ж, на основі даних документів набагато простіше отримати іпотечне кредитування під заставу цієї нерухомості.

Процедура реєстрації до 1 січня 2017 року

До кінця 2016 року можна встигнути зробити деякі кроки, щоб встигнути зареєструвати свої ділянки і дачні будиночки за спрощеною схемою.

Для цього потрібні три документа:

  • заяву на реєстрацію;
  • декларація на будівництво;
  • правовстановлюючий документ на земельну ділянку.

Поки не вступила в права дачна амністія в 2017 році, спрощену декларацію на вашу будівлю можна заповнити самостійно. Її форма, а також зразок заповнення вам будуть надані в офісах Кадастрової палати або МФЦ. Вони викладені на сайті Росреестра в розділі «Фізичним особам»/«Державна реєстрація прав та угод з нерухомістю»/«Форми документів і зразки заповнення» — «Декларація про об’єкт нерухомого майна» https://rosreestr.ru/site/fiz/zaregistrirovat-nedvizhimoe-imushchestvo-/blanki-obraztsy-zayavleniy-xml-skhemy8154/

Потрібно буде ще сплатити держмито. Отримати додаткову довідкову інформацію ви можете за телефоном єдиної довідкової служби Росрееста— 8 800 100 34 34.

Дачна амністія в 2017 році — що змінюється?

Які найважливіші останні новини про дачної амністії в 2017 році? вже з 1 січня вступить в силу новий порядок правового оформлення прав власності, визначений Федеральним законом від 13 липня 2015 р. №218-ФЗ «ПРО державну реєстрацію нерухомості».

Що він змінює? Принципова відмінність наступне: до 1 січня 2017 року, за чинним законодавством, допускається формат реєстрації права власності на всі об’єкти дачної нерухомості без процедури кадастрових робіт та кадастрового обліку. На основі лише поданої декларації про об’єкт.

Нагадаємо, мова йде не про повноцінних котеджах або інших житлового будівництва в селах, а про об’єктах, розташованих на дачних або садових ділянках. Ці правила «дачної амністії» стосувалися також таких об’єктів як лазня або гараж, для зведення яких не потрібен дозвіл. З 1 січня 2017 року і ці будови неможливо буде узаконити без проведення кадастрового обліку. З цього моменту виклик кадастрового інженера і постановка майна на кадастровий облік стають обов’язковими.