Ціни на нафту в 2016 році – прогнози експертів

Ціни на нафту в 2016 році – прогнози експертів

Прогноз цін на нафту в 2016 році

Вартість нафти або чорного золота, як її по-іншому називають, впливає не тільки на курс валют, але і загальний добробут багатьох країн у світі. Наприклад, рівень інфляції в Росії в 2016 році практично безпосередньо пов’язаний з вартістю нафти. Прогнози аналітиків на 2016 рік неоднозначні питання щодо відновлення цін на цю копалину. За їх підрахунками, надлишок пропозицій не дає можливості встановити діапазон цін вище 60$/1барр.

Прогноз ціни на нафту на 2016 рік

Великі інвестиційні банки припускають, що для 2016 року можлива вартість нафти складе від 62 до 64$/1барр. Нафтодобувачі зараз знаходяться у виграшному положенні тільки за рахунок великих обсягів поставок. У такій ситуації, залежно від того наскільки вона затягнеться, більш слабкі гравці незабаром покинуть ринок.

Незалежними світовими експертами встановлено діапазон зростання цін в 70-75$. Це обумовлено тим, що у кожного копалин є своя собівартість, у США сланцева нафта коштує 20-80$. В результаті середньою точкою беззбитковості буде відмітка в 58$. Отже, збільшення зростання цін в 2016 році очікувати можна, тільки не різким, а поступовим.

Збільшення поставок нафти

Постачання з Іраку нещодавно досягли рекордних показників – у добу 31,571 млн. барелів. Це свідчить про те, що всередині ОПЕК видобуток продовжує зростати. А це основний фактор, що впливає на ціну продукту. Сьогодні пропозицію в кілька разів перевищує попит. Головний експерт Росії в Союзі нафтогазопромисловців, Рустам Танкаев стверджує, що до того часу, поки не знизяться квоти на видобуток чорного золота держав ОПЕК, навіть думати не варто про підвищення вартості продукту.

Провідні світові експортери

Провідні країни-експортери розходяться в думці, Саудівська Аравія підвищує попит на товар, Іран і Венесуела – ціну. Заради цього останні готові відмовитися від квот. Експерти кажуть, що жодна країна не згодна зберегти наявну кількість квот. Нинішній стан світової економіки може запропонувати максимум 85$/1барр для 2016 року.

Іран обіцяє з відміною санкцій почати постачання країнам-співробітникам не менше 1 млн. барелів за добу. Нафтові ціни після такого удару просто впали б до дна, але Тегеран повідомив про своє рішення не перевищувати встановлені квоти. Основні європейські «песимісти» вже на початку 2015 прогнозували різке падіння цін на нафту в поточному та майбутньому році.

На думку західних аналітиків тільки «несерйозні оптимісти» могли припустити, що ціна за 1 барель протримається на позначці 65$, коли за всіма підрахунками вона не повинна була перевищувати 30$/1барр. У 2016 році є надія, що наростити попит зможуть головні країни-споживачі:

 • Китай;
 • Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Якщо такий розклад буде можливий, вдасться переступити поріг у 60$/1барр, якщо ні, то вартість знизиться до 30$. Політик Сергій Маркін стверджує, що велика ймовірність підвищення до 80$, тобто повернутися до показників початку 2015 року.

Нафту марки WTI

Щодо марки продукту WTI, експерти припускають найбільш песимістичні варіанти на 2016 рік:

 • на весь рік 32$;
 • перші 6 місяців 32$, різкий підйом до 75$ і до кінця року спад до 12$.
 • Для російської економіки така ситуація зовсім неприйнятна, вона позначена підвищеним пропозицією нафти. Експерт з досліджень в області енергетики Дмитро Мальцев каже, що справа все в циклічності самого процесу формування цін, без фази падіння вартості немає і стадії підвищення росту. Видобуток сировини деяким країнам, так чи інакше, доведеться від надлишку припинити. В такому разі вже в кінці 2018 року підйом цін може досягти до 100$/1 бар.

  Свої погляди на ситуацію є і у UBS Group. На їх думку, ціна нафтопродуктів бренду WTI не опуститься нижче 62$, а марки Brent – 67. Це, можливо, у випадку невтручання ОПЕК з коригуваннями, рівнянням факторів попиту і пропозиції. Компанія вважає, якщо ціни досягнуть критичної позначки, то ОПЕК нічого не залишається, як скоротити квоти на видобуток чорного золота. Адже зараз в сумі всі нафтовидобувні країни постачають набагато більше продукту, ніж потрібно – це день за 1,3 млн. барелів.

  Думки різних сторін

  Аналітики холдингу Allianz пропонують свої цифри на 2016 рік — від 70 до 80$/1барр. Це обумовлено наступними причинами:

  • країни-імпортери перестануть здійснювати швидкий попит на продукт;
  • економічна нестабільність багатьох держав-експортерів.

  Герман Греф прогнозує, що світова ціна в 2016 році на нафту буде 25$. За словами глави Ощадбанку, не варто побоюватися позначки в 25$ до кінця поточного року, це не призведе до краху світової економіки, навіть не розорить «Лукойл». Герман Греф, стверджує, що в 2016 році не буде глобального підвищення, можливо, навіть не вдасться повернути колишні ціни, але на збільшення вартості є підстави. Відзначимо, що досить оптимістичні прогнози дають російські експерти і щодо курсу долара в 2016 році в Росії.

  Алі-аль-Наїмі оцінює ситуацію в 20$. Саме ця цифра є «дном» ціни “чорного золота”, бо як арабські країни прагнуть зайняти свою частку на ринку, а не збільшити зростання вартості. Основні причини, за яких нафту знецінюється, наступні:

  • множення пропозицій нафти країнами ОПЕК;
  • збільшення поставок сланцевої нафти з США;
  • розвиток на ринку Ірану.

  Картина, якою буде ціна на нафту в 2016 році, вимальовується наступна:

  • зростання цін на нафту буде, але поступовий;
  • очікувати позначки в 100$/1 бар не варто;
  • держави з низькою собівартістю сировини вийдуть в економіці на перший план.

  Думки експертів та аналітиків в цьому питанні різняться, але в тому, що ситуація порівняно з 2015 роком буде більш сприятлива, вони сходяться.

  На завершення рекомендуємо завантажити і роздрукувати календар на 2016 рік з святами і вихідними. З його допомогою ви зможете завчасно планувати свою роботу і відпочинок.