Число і дата Пасхи в 2016 році

Число і дата Пасхи в 2016 році

Всі християни світу святкують Великдень. В такий день люди вихваляють перемогу над гріхами, темрявою і злом. Вони святкують перемогу Ісуса Христа, а також його Воскресіння. Це свого роду символ перемоги добра над злом. У першу неділю призначається завжди дата Пасхи. Вона слідує за першим повним місяцем після весняного рівноваги. Так що, з цього можна зробити висновок, що свято не прив’язаний по суті до традиційним календарем і кожен рік у нього нова дата.

У цього свята навіть є свій центр світу всього західного християнського обряду – країна Італія. До проведення Великодня тут ставляться дуже прискіпливо. Коли були Середні століття, то вогонь розносили смолоскипами. Цей вогонь напередодні розпалювали в церкві. Все це має символ світла, яка Христос подарував всьому людству і захистив всіх від зла.

Перед святом у всіх будинках господині повинні привести будинок у чистоті. Прибирання проводиться дуже ретельно. Починається Великдень з того, що всі члени сім’ї збираються за святковим столом. Сніданок повинен бути рясним – найвишуканіші страви повинні бути на столі. Яйця є головним символом Великодня. Яйця символізують продовження життя і родючість. Їх можна пофарбувати в різні кольори і подарувати діткам. Ті будуть дуже раді. Далі йде обід, через деякий час, на який готують ще більш вишукані страви. У 2016 році католицька Пасха буде 27 березня.

А ось православну Пасху починають святкувати в ніч з суботи на неділю. У всіх церквах проводять служби і люди можуть прийти з вечора. Далі, вони один одного вітають і моляться. Вранці на тол ставлять крашанки, паски. Кожна господиня може приготувати ці страви за своїм унікальним рецептом. Православна Пасха буде в 2016 році 1 травня.

Офіційно таке свято визнали в 325 році до нашої ери. Але самі корені проходять ще глибше. Деякі стверджують, що коріння тягнуться від єврейського свята Пейсах. Цей день створений для того, щоб відсвяткувати догляд предків з Єгипту. Іудеї кожен рік пам’ятають цю дату і тому в жертву приносять ягняти.

Колись давно Великдень відзначали після П’ятидесятниці. При цьому приводили спеціальні поминальні Літургії. Далі, пішло поділ у виборі дати для Великодня. Християни в малій Азії, наприклад, призначали дату кожен рік на 14 ніссана, за юдейським звичаєм. Так, місцеві жителі чекали приходу Месії.