Чи деномінація в Росії в 2017 році?

Чи деномінація в Росії в 2017 році?

Деномінація в Росії в 2017 році

Економічна криза служить причиною виникнення закономірного питання — буде чи деномінація рубля в 2017 році в Росії? Населення країни досі пам’ятає наслідки грошової реформи в 1988 році, коли всі заощадження «згоріли» в один день, і переживає, що ситуація повториться в наступаючому році.

Економічна ситуація у Росії

На жаль, склалася ситуація досить сильно нагадує події, що передували деномінації 18-ти річної давності. Національна валюта стрімко падає, а санкції призводять до незворотних наслідків. Як наслідок — життєвий рівень населення країни істотно знизився, безробіття набуває катастрофічних масштабів, російський рубль втрачає свою вагу на світовому ринку.

Причинами економічного краху стали:

 • Різке знецінення російського рубля.
 • Зниження вартості енергоносіїв.
 • Політична нестабільність.
 • Масштабна купівля іноземної валюти громадянами РФ.
 • Прогнози експертів

  У 2015 році Центральний банк Росії відпустив гривню у вільне плавання», що призвело до падіння курсу національної валюти. Проте в 2016 році ситуація дещо змінилася — валютний курс стабілізується, а значить є надія на позитивну динаміку.

  Для того, щоб зрозуміти, що чекає нас у майбутньому, необхідно реально оцінювати розвиток економічної сфери країни. Експерти-економісти давно прийшли до висновку, що нова деномінація — це вимушена міра.

  Створюється враження, що питання про деномінації рубля в 2017 році в Росії вирішено. Однак, не все так просто. Економічна криза та санкції, які продовжені до кінця 2016 року, зробили свою «чорну справу» — сьогодні ні в чому не можна бути впевненим.

  Немає однозначної думки, якими саме мають бути дії уряду країни, щоб настала фінансова стабільність. Аналітики схиляються до думки, що 2016-1017 року — це час серйозних змін і наслідком таких змін може стати фінансова стабільність або повний крах.

  Слід розуміти, що якщо грошова реформа буде проведена, то населення країни дізнається про це в останню чергу. Якщо інформація про майбутню деномінації стане відома громадськості заздалегідь — паніки не уникнути, а це може спричинити набагато більші проблеми, ніж втрата накопичень.

  Бізнес і кредити

  На думку зарубіжних аналітиків, деномінація рубля в 2017 році в Росії неминуче приведе країну до дефолту. Велика частина наших громадян думає, що це дозволить суттєво зменшити кредитне навантаження. Але при цьому забувають, що економічна криза триває, західні санкції діють, а з боку міжнародного товариства висуваються жорсткі вимоги.

  Економічна ситуація ускладнена тим, що повсюди закриваються бізнес-проекти, ІП, організації. Звичайно, таким чином мінімізувати ризики збитків простіше всього. Однак, чи не краще перечекати «негоду» і провести оптимізацію доходів, підвищивши економічність підприємства?!

  Ті, хто усвідомлює всю складність ситуації, намагається тримати заощадження в іноземній валюті. Уряд країни стверджує, що ситуація під контролем і паніка недоречна. Погодимося, що необхідно зберігати спокій. Тільки так можна прийняти єдине вірне рішення. У будь-якій ситуації потрібно вірити в себе і в позитивний підсумок прийдешніх подій.