Чи буде криза в Росії в 2016 році

Чи буде криза в Росії в 2016 році

Герман Греф, голова Ощадбанку Росії вважає, що в країні боргова криза продовжиться як мінімум у перших кварталах 2016 року. Голова заявив: «у наступному році говорити навіть про якусь рецесії, але ніяк не про зростання. Поки що я не спостерігаю джерел для зростання. Можливий звичайно ж відновне зростання, але швидше за все, ми будемо крутитися близько нуля».

На думку директора, криза в Росії обумовлена чотирма факторами: інфляцією, падінням ВВП, зниженням доходів населення та девальвації. Глава Ощадбанку сказав, що заробітні плати знижуються, і при цьому зростає збирання податків. Проблеми в кризу є і у банків – до нуля наближається прибуток кредитних організацій.

Напередодні Греф також заявив, що на даний момент країна знаходиться в дуже складній економічній ситуації, і вона закінчиться далеко не скоро. Увесь цей рік вона буде тривати і звичайно ж досягне нас і в 2016 році теж. Також своє слово сказав і голова Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв. Вона сказав, що рецесія в російській економіці може пролитися ще три квартали. Міністр також додав, що за підсумками першого кварталу ВВП знизилося на 2.3%. Уклюев робить свої прогнози, за якими повідомляє що падіння ВВП країни в другому і третьому кварталі буде дорівнює 3.5-4%. У четвертому кварталі цифра сповільнитися до 2% в річному вираженні.

Свою думку висловив і колишній глава Мінфіну Олексій Кудрін. Він сказав, що економіка країни перебуває у повноцінному кризі. Він думає, що в другому і третьому кварталі жителі Росії побачать падіння економіки, але ось рецесія може зменшитися вже в четвертому кварталі. Кудрін, під час ділового сніданку в п’ятницю вранці, згадав про неприємні особливості кризи, і також про девальвацію рубля. Він вирішив нагадати, що реальні заробітні плати жителів Росії впали на 10%, а реальні доходи – більш ніж на 4%.

Але також російська економіка показує позитивну динаміку. Після стабілізації валютного ринку, починається поступово знижуватися ключова ставка, а ціни на нафту підвищилися до 65 доларів за барель. Відтік капіталу в наступному році за оцінками МЕР скоротиться до 70 мільярдів доларів проти 110 мільярдів в 2015 році. Російський рубль буде продовжувати зміцнювати й може відновити зростання реальних доходів населення на рівні 1.1%. також в сценарії розвитку російської економіки в наступному році багато в чому можуть залежати від впливу зовнішніх факторів. І звичайно ж ключовим з них є ціна на нафту.