Червоні вітрила 2016 року: дата проведення та заходи

Росії – єдина в світі країна, де щорічно проводиться грандіозне свято для випускників «Червоні вітрила». Масштабне театралізоване шоу традиційно проводиться на тлі найкрасивішого міста країни – Санкт-Петербурга.

Віддзвенів останній дзвінок, пройдені всі тести і здані іспити – здрастуй, нова доросле життя! Саме так починається літо для більшості випускників, які готуються до нового етапу свого шляху. У перший літній місяць проводиться традиційне свято для вчорашніх школярів – «Червоні вітрила».

«Червоні вітрила»: дата проведення та місце святкування

Традиційно свято всіх випускників відзначають у другій половині червня – в один з вечорів у період з 17 по 28 червня. Зазвичай дату вибирають з урахуванням найближчих вихідних, суботи або неділі, максимально близько до самої довгої білої ночі, яка припадає на 22 червня.

У календарі на 2016 рік підходящих субот виявилося дві – 18 і 25 червня, і адміністрація міста довгий час тримала в таємниці дату свята. Проте вже в перших числах місяця ситуація прояснилася: в 2016 році свято буде проводитись в ніч з 25 на 26 червня. Майданчиком для театралізованої вистави стане вся акваторія Неви, включаючи і Двірцеву набережну. Василевський острів, палацова площа, Троїцький міст – ось головні «сцени» майбутньої вистави. Початок вистави – о 22.00, за задумом організаторів шоу буде тривати до 02.00.

Так що, відповідаючи на питання про те, якого числа «Червоні вітрила» 2016, необхідно уточнювати, що свято відбудеться в ніч з суботи на неділю, а не просто 25-го червня.

Програма заходу

Головна тема свята «Червоні вітрила»-2016 – міст. Цей образ вибрано не випадково: саме міст символізує перехід до нового березі дорослого життя, служить продовженням шляху, допомагає долати перешкоди. Ну і зрозуміло, види міста на Неві нерозривно пов’язані з мостами – це теж стало додатковим аргументом при виборі теми свята. У цьому світлі здається природним, що головним «героєм» шоу і його основною сценою стане Троїцький міст – одне з найпрекрасніших споруд Санкт-Петербурга. Організатори обіцяють, що біля мосту в цю ніч з’явиться незвичайна підсвічування – справжнє лазерне диво, яке перенесе Троїцький міст у світ радянського кінематографа.

Свято розпочнеться о 22.00 за місцевим часом. Відкриє свято концерт улюблених артистів і танцювальних колективів, який відбудеться на Палацовій площі Санкт-Петербурга.

В 00.40 почнеться основна частина шоу в акваторії Неви: світлове і звукове шоу, кульмінаційним моментом якого стане поява галеона «Секрет» під червоними вітрилами. В цьому році «роль» корабля капітана Грея «виконає» вітрильник «Tre Kronor», ймовірно, востаннє; майбутньому планується перекласти цю почесну обов’язок на копію «Полтави» – корабля Петра I.

Мультимедійне шоу завершиться в 01.00, проте концерт на Василівському острові буде продовжуватися. Згідно з розкладом, офіційна частина свята повинна закінчитися 02.00, а далі вже захід продовжиться стихійними гуляннями.

Хедлайнером шоу на Палацовій площі стане музична група «Звірі». В цьому році запрошених зірок обирали голосуванням на сайті заходу. Серед виступаючих – «Сплін», «Нічні снайпери», Б’янка, «IOWA». Оголошені і прізвища ведучих заходу – ними стануть Іван Ургант і Дарина Александрова.

До речі, у 2016 році «Червоні вітрила» у форматі театралізованого шоу буде відзначатися вже другий раз – змінити традицію і внести у свято елементи постановки вперше зважилися в 2015 році.

Читайте також:

» Екзомарс 2016: останні новини

» Найбагатші люди 2016

» Міста-мільйонники Росії 2016 року