Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травня

Червона гірка – свято, не має конкретної дати, тобто відноситься до перехідним. Кожен рік дата змінюється, залежно від того, в який день у цьому році настала Пасха. Для самостійного розрахунку свята потрібно пам’ятати, що Червона гірка святкується в наступну неділю після Великодня. У свята Красня гірка існують і інші назви – Антипасха і Фоміна неділю. У 2016 році Червона гірка відзначається 8 травня.

Історія

Історія походження свята своїм корінням сягає давніх часів, але в той же час з ним асоціюються християнські тенденції.
Відповідно до традицій древніх слов’ян – це світлий, радісний і дуже веселий день. Жінки одягали найкрасивіші вбрання, заплітали коси з святковими стрічками. Рано вранці вони збиралися на високій горі зустрічати Червоно Сонечко і поклонялися предкам. Після їх повернення община влаштовувала гуляння та веселощі, на яких була присутня вся молодь. Навіть тих юнаків і дівчат відправляли батьки гуляти, інакше весілля не бачити (так свідчить прикмета). Люди вірили, що чим задерикуватіше буде цей день, тим щасливішим пройде рік, і багатший буде врожай.

Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травня
Червона гірка – свято весни, відродження надій, почала любові. Молодь закохувалася, будувала відносини, в жартівливій формі оголошувала своє бажання одружитися. Гуляння тривали сім днів, так що деякі встигали не тільки посвататися, але і зіграти весілля. Тому свято Червона гірка завжди вважався вдалим днем для одруження і 2016 рік не виняток.
З хрещенням Русі і появою християнства всі язичницькі свята адаптувалися під новий світогляд. Так сталося і з Червоною гіркою. Давньослов’янська традиція поклонятися предкам знайшла своє відображення у християнстві. У цей день поминають покійних родичів, близьких, друзів і відвідують їхні могили на кладовищах. Після цього влаштовуються веселі застілля з фарбованими яйцями і пасками.

Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травня
Червона гірка в 2016 році співпадає з православним Фоміним днем. Як відомо, у Великий піст і Пасхальний тиждень церква не проводить обряд вінчання, а Червона гірка – це перший день, коли поновлюється благословення молодих на шлюб. Ця традиція жива і сьогодні. У 2016 році очікується величезна кількість молодих пар в ЗАГСах і церквах на Червону гірку.

Прикмети, пов’язані з святом Червона гірка

Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травня

У всі часи існували прикмети. Вони грунтувалися на спостереженнях природних явищ, забобонів, релігійних упереджень. Багато старовинних свят мають свої прикмети, і Червона гірка 2016 не виняток. Нагадаємо кілька з них:

 

 • Весілля, зіграна в цей день приносить багатство та щастя. Ця прикмета існує з давніх часів і донині. Багато хочуть призначити одруження на Червону гірку, щоб жити у шлюбі довго, щасливо, заможно. Але не варто забувати, що для успішного союзу набагато важливіше щира любов, взаємоповага, а не день вибраний для одруження.
 • Щоб розбагатіти потрібно на Червону гірку вмитися з ікони. Краще, якщо це зробить глава сімейства, і нікому не можна розповідати про проведений ритуалі, інакше багатства пройдуть крізь пальці.
 • Якщо хлопець чи дівчина не вийшли на гуляння – щасливе сімейне життя у них не буде. На Червону гірку активно відбувалося сватання, знайомства. Отже, ті хто залишився вдома втрачають шанс знайти свою другу половинку.
 • Ті хто читають молитву в цей день живуть довго і щасливо. На Червону гірку прийнято відвідувати могили покійних родичів, вдячні душі яких будуть допомагати тим, хто їх пам’ятає і молиться за них.

Обряди, що здійснюються в свято Червона гірка

Здавна люди, за допомогою нехитрих дій і здійснення певних ритуалів, намагалися поліпшити свій добробут, вплинути на сердечні справи і домогтися виконання бажань. Це називається обрядом. Які ж з них характерні для цього свята?

 • Обряд для залучення судженого. Дівчина, яка проводить обряд, бере ємність з рожевою водою і занурює в неї пальці. Намалювавши на лобі знак Венери бризкає водицею на дверну ручку і залишилася воду виливає під кущик. Проводячи ритуал необхідно уявляти собі коханого, підходить до порога.
 • Жінки пропахивали навколо села глибоку борозну. Вважалося що це оберігатиме від негараздів, а рік буде врожайним. Чоловікам приймати участь в такому ритуалі було заборонено.
 • Сучасна традиція фарбувати яйця дійшла до нас з минулого. Селяни, зібравшись на пагорбі, скачували фарбовані яйця. Удача буде супроводжувати той, чиє яйце скотиться далі і при цьому не розіб’ється.
 • Проводився обряд на вдале заміжжя. Закохані пари приходили за благословенням на любов до заміжнім жінкам, які зібралися на галявині і співали пісні. Коли певуньи підходили близько, закохані пригощали їх фарбованим яйцем і шматочком пирога.
 • Обряд на бажання. Завжди було добрим знаком і традицією кидати монетку в річку або море. Адже якщо так зроблено в місці, де сподобалося – обов’язково повернешся. На Червону гірку кидали монетку не у водойму, а в колодязь, при цьому загадывалось бажання. Воно обов’язково повинно було збутися.
 • Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травня

  Існує ще багато прикмет, обрядів, традицій, змов. Вони спрямовані на вирішення побутових проблем: урожай, здоров’я, матеріальний добробут і повинні принести удачу в любові.
  Багато пар будуть вінчатися і влаштовувати весілля, інші ще тільки будуть шукати собі пару. Будуть святкування і веселощі, продовжують традиції такого радісного свята як Червона гірка.


  Резюме:
  Червона гірка в 2016 році відзначатиметься 8 травня.
  Весілля, зіграні на Червону гірку, приносили молодятам щасливу, довге сімейне життя.
  На Червону гірку поминають покійних.

 • Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травняВеликий піст в 2016 році
 • Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травняХрещення дата 2016
 • Червона гірка в 2016 році відзначається 8 травняВодохресний святвечір 2016
 • Розкажіть про нас друзям: