Червона гірка в 2016 році — число та традиції свята

Червона гірка в 2016 році — число та традиції свята

Червона гірка починає святкувати 8 травня в 2016 році, відразу після закінчення 7 днів після Пасхи. Це свято здавна вважали повноправним владикою сезону. Він наділений світлом, радістю і життям. Так що в цей день влаштовують і яскраві весняні гуляння. Тільки ось в наші дні такі гуляння можна вважати рідкістю. Іноді цей празник називають ще Фоміним неділею або є інша назва – антипасха. Православні люди можуть розповісти, як Бог з’явився своєму учневі Хомі на 7 день після воскресіння Господнього. Тоді Хома ще, не вірив, що Ісус міг воскреснути.

У Червоної гірки є цікаві і різні обряди. Наприклад, селяни здавна вважали цей обряд оберегом. Він міг захистити їх землі від посухи, і нашестя жуків. Також дарував багаті врожаї і берег від біди. Для того щоб зробити обряд на родючість, жінки з усього села спрягались в плуг, а потім робили навколо села глибоку борозну.

До такого обряду не можна було допускати чоловіків. Якщо виходив хрест, коли замикалося коло, то це був ласкаві знак для всіх людей. Захист від хвороб, злиднів і всього поганого символізувала глибока вибоїна. А ось борона, яка використовувалася дівчатами, була символом того, що весь рік буде врожай. Селяни робили пишні гуляння тільки після того, як обряд був завершений.

Також був такий обряд, як, на щастя. Пишні гуляння можна було побачити не тільки вдома, але і на вулицях. Люди, для того щоб у них в житті було щастя, влаштовували катання фарбованих яєць. Для цього яйця кидали з невеликої гірки. У тієї людини, чиє яйце йшла рівно і на фініші не розбилося, буде удача і щастя, а також повні кишені.

Якщо говорити про традиції, то найпопулярнішою була традиція красногорочных весіль. Було повір’я про те, що якщо укласти шлюб в цей період, то він буде благополучним, щасливим і коханим, з усією удачею, яку можна тільки уявити. У Червоної гірки була ще одна славна традиція. Це була показова демонстрація своїх умінь і талантів. Люди намагалися показати себе з кращого боку.

Хлопці і дівчата в це свято не могли просто сидіти без справи або ж тинятися по вулицях. Це тлумачилося як самотність, яке в майбутньому б наступав на п’яти. Природно, можна було б в наступному році реабілітуватися, але ж не можна відкладати на потім те, що можна зробити сьогодні. Тоді і життя буде кращим.

В Червону гірку була прикмета на виконання задуманого. У цей день люди повинні були кинути монету в колодязь. Тоді вони думали, що завдяки цьому можуть збутися всі заповітні бажання і мрії. Також була прикмета на довге життя. І якщо їй слідувати, то ніхто не дізнається ні горя, ні смутку. Так що треба було молитися Богові на Червону гірку. А якщо селяни хотіли мати мішок, набитий грошима, то їм треба було вмитися перед іконою на Червону гірку. Тільки не можна умивати старших родичів, всі повинні вмиватися по черзі і самі.