Чемпіонат Росії з футболу 2016-2017 – календар, команди, фаворити, відкриття

Чемпіонат Росії з футболу 2016 2017 – календар, команди, фаворити, відкриттяПоки весь світ стежить за перипетіями і захоплюючою розв’язкою Євро-2016 — яскравого, але короткого міжнародного турніру. Однак з кожним днем наближається чемпіонат Росії з футболу 2016-2017, який протягом цілого року буде радувати і хвилювати російських уболівальників, взявши лише короткий перерву на зимові канікули.

Прем’єр-ліга кожен рік змушує серця фанатів битися частіше, особливо коли трапляються неймовірні сенсації, чи арбітри роблять прикрі помилки. Як завжди, величезна увага буде прикута до долі флагманів вітчизняного футболу: будь то «Зеніт», здійснює черговий гучний і наддорогий трансфер, ЦСКА, розривається складним календарем і грає відразу на три фронти, або «Спартак», який все ніяк не може досягти заповітного чемпіонського титулу.

Беруть участь команди та регламент

Регламент Прем’єр-ліги передбачає участь у чемпіонаті 16 футбольних клубів. За результатами сезону команди, що посіли 15 і 16 місця в таблиці, безпосередньо відправляються до Футбольної національної ліги (ФНЛ), що стоїть рангом нижче. У клубів, які розташовані на 13 і 14 місці є шанс зберегти прописку в Прем’єр-лізі, за умови перемоги в стикових матчах.

Щорічно список учасників вищого дивізіону поповнюють кращі представники ФНЛ. Місця двох найгірших колективів Прем’єр-ліги займають переможець і віце-чемпіон другого по силі дивізіону, а клуби, що зайняли 3 та 4 місце борються за право потрапити у вищу лігу з 14 і 13 місцем РФПЛ відповідно.

Команди Чемпіонату Росії з футболу 2016-2017

Майбутній чемпіонат РФПЛ закінчиться в травні 2017, а ось хто ж виявиться на вершині таблиці Прем’єр-ліги — хвилююче питання. Ситуація у вітчизняному футболі складається вкрай непередбачувана, адже на неї впливає головний X-фактор наступаючого сезону — фінансовий стан команд.

Успішна діяльність футбольних клубів Росії багато в чому залежить від грошових вливань з боку державних корпорацій і виплат з регіонального бюджету. Залишається невідомим, чи зможуть надати спонсори клубам достатньо грошей для реалізації спортивних амбіцій в РФПЛ.

Кілька років поспіль з фінансових причин відмовляються від участі у Прем’єр-лізі регіональні команди, які займали в ФНЛ місця, достатні для переходу у вищий дивізіон. Можна відзначити такі колективи як «Торпедо», «Томь» і «Камаз» — всі ці клуби так і не змогли знайти необхідного фінансування, щоб існувати в РФПЛ.

Грошовий питання також встиг боляче вдарити по деяким клубам, які мали серйозні амбіції в російській Прем’єр-лізі. Найяскравіші приклади — «Анжі» і «Динамо». Перший колектив мав солідний і дорогий складу, поки власник мав можливість наповнювати його зірковими гравцями, але згодом клуб вилетів в ФНЛ.

З «Динамо» сталася схожа історія — з-за проблем з фінансами довелося відмовитися від послуг більшості талановитих футболістів, що також обернулося образливим вильотом у другий дивізіон.

Отже, фаворити Чемпіонату Росії з футболу 2016-2017 — це три клуби, що мають саме стабільне фінансове становище:

  • «Зеніт». Очікується, що «Газпром» істотно знизить фінансування команди з Петербурга, однак повторення історії «Динамо» очікувати не слід. Незважаючи на те, що клубу довелося розлучитися з головною зіркою — Халком, міцний кістяк команди, який побореться за чемпіонство, збережений.
  • ЦСКА. Легкої прогулянки в Чемпіонаті Росії армійцям очікувати не варто, особливо, враховуючи апетити клубу в Лізі Чемпіонів. Головною проблемою в новому сезоні може стати коротка лава, з-за чого збільшиться навантаження на основних футболістів.
  • «Краснодар». Кілька років тому «Краснодар» не розглядали як гідного суперника, але під керівництвом Сергія Галицького клуб став справжньою загрозою для фаворитів. Успіх цієї організації полягає в активному розвитку молодих талантів власної академії.

Календар Чемпіонату Росії з футболу 2016-2017

Відкриття Чемпіонату Росії з футболу 2016-2017, точніше старт Прем’єр-ліги планується в останніх числах липня, а заключний матч відбудеться 28 травня 2017 року. Зимові канікули РФПЛ триватимуть з 11 грудня по 5 березня.

Очікується складне і поступове входження футболістів в сезон, адже весна і літо були зайняті активною підготовкою та участю в Євро-2016. Тому зайвого часу на відпочинок у більшості гравців просто не буде. А ведучим колективам, крім вітчизняного чемпіонату, ще чекають важливі матчі в єврокубках, так що насичений календар Чемпіонату Росії з футболу 2016-2017 неминуче відіб’ється на ігровій формі футболістів.

Підсумки

  • Цілком ймовірно дострокове зняття деяких клубів з турніру з-за фінансових проблем;
  • Головні фаворити чемпіонату визначаються по фактору фінансової стабільності;
  • Старт сезону буде вкрай важким для футболістів, які грали за національні збірні.