Церковні свята в червні 2016 року очікуються у великій кількості

Мало хто знає, які церковні свята в червні 2016 року. Календар цих святкувань хоч і говорить про великі і не дуже датах, але, на жаль, не описують всього значення днів. Як відзначати і коли, такі речі повинен знати кожен приблизний православний християнин.

Календар

Отже, детальний календар православних церковних свят наступний:

Дата
Назва святкування
Коротка розшифровка

07 червня
Знайдення глави Іоанна Предтечі
Третє знайдення

09 червня
Вознесіння Господнє
Вознесіння Ісуса Христа у присутності 12-ти апостолів. 40-ий день після Великодня.

16 червня
Семик
Сьомий четвер після Великодня. День поминання померлих не своєю смертю.

18 червня
Троїцька субота
День поминання покійних.

19 червня
День Святої Трійці
Зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді язиків полум’я.

20 червня
Духів день
Початок тижня всіх святих.

23 червня
Навская Трійця
Проводи русалок.

20 – 26 червня
Троїцька седмиця
Зелена тиждень всіх святих.

27 червня
Перший день Петрового посту. Тривалість посту в 2016 році – 15 днів, з 11 липня.
Нестрогий піст.

Кожне свято відзначається по-різному. Свої традиції та статути, які слід знати кожному послідовнику Христа.

Свята

Перше свято в місяці – це Знайдення глави Іоанна Предтечі (07 червня). Проследование святкування 3-го Обрітення глави Іоанна Предтечі включає: отпустительный тропар 4-го гласу, кондак плагального 6-го гласу на подібний «Еже про нас» з икосом, канон 8-го гласу, ірмос, 3 циклу стихир-подобнов, 4 самогласна, 4 седальна, 2 светильна. Тобто в принципі, це не настільки християнське свято, скільки значуща дата церковної історії.

Дев’ятого числа цього ж місяця йде свято Вознесіння Господнього. Через сорок днів після воскресіння, Ісус вознісся до Отця Небесного, на очах пророків. Протягом часу від Воскресіння по Вознесіння Ісус з’являвся своїм учням. Робилося це свідчення того що по закінченню світла, Ісус прийде на землю для спасіння Божих дітей.В цей день, як і деякі інші свята, прийнято випікати, так зване обрядове печиво у вигляді сходів. Ця дія символізує допомога при піднесенні після смерті душі на Небеса.

Шістнадцятого червня святкується так званий Семик. Це день – сьомий четвер після Великодня. В Семик поминають душі померлих не своєю смертю. Зокрема русалок – дітей і дівчат, які не дожили до шлюбу. Також не забувають дітей померлих не хрещеними, потопельників і самогубців. За повір’ям ці душі померлих не знаходять собі спокою, адже їх не відспівують, і в тиждень Трійці вони виходять у світ живих.

В Троїцьку суботу, 18 числа, потрібно приносити жертви на панихидный стіл. В цей день, також як і на Радоницу, слід прийти на цвинтар до рідним і близьким, привести в порядок могили. Поминальна їжа готується заздалегідь на панихидный стіл, і цими стравами є млинці, кутя, кисіль та інші, бажано рибні страви. Чому рибні, тому що риба має безпосередній зв’язок з символікою християнства.

А на наступний день відзначається сама Трійця. В цей день збулося обіцянку вознісся Христа, і до апостолів зійшов Дух Святий у вигляді язиків полум’я. Це дало учням можливість розуміти і говорити на всіх мовах світу, для того щоб нести Слово Боже у всіх куточках світу. День Святої Трійці починає Русальную або Зелену тиждень. На Трійцю будинок прикрашають гілками берези, верби, клена та липи. Не обходили стороною і польові квіти.

У понеділок – 20 червня, початок тижня всіх святих, а також Духів день. В цей день ведеться літургія у прославляння Духа Святого. Також проводиться збір лікувальних трав, які мають у цей день найбільшу силу. Цими травами згодом окуривался хворий, для кращого одужання. Саме в Духів день, вся нечисть ховається, тому то й трава має таку силу. У деяких місцях в цей день або в останній день тижня всіх святих проводиться похорону весни. У Сибіру, 20 червня проходять останні весняні гуляння молоді.

Церковний календар на червень 2016 року відзначає ряд свят присвячених русалкам. Так само як і наступний день – Навская Трійця, проведена 23 червня. Якщо на Семик русалок і всіх померлих не своєю смертю поминали, то на Навський Трійцю їх проводжають.

Зелень, зібрана на Трійцю, частково сушать в останній день Зеленого тижня і використовують після замість оберегів. Іншу ж частину потрібно неодмінно спалити або сплавити по річці. Цим самим символізується проводи русалок, яких треба спровадити в інший світ саме в цей день для того, щоб вони не застрягли у світі живих.

А з 27 числа починається Петрів піст. Сам по собі він не суворий, існує свій графік прийому їжі, для дотримання посту. Триває піст 15 днів, так що закінчується він вже в липні.

Взагалі церковні свята у червні 2016 року, як і в будь-якому іншому році, ознаменуються великою кількістю зелені. Саме Трійцю завжди супроводжує велика кількість зелені, квітів і гілок.


Резюме:
У червні 2016 року православних чекає чимало свят.
19 червня християни відзначатимуть одне з найкрасивіших свят — Трійцю.
З 27 серпня 2016 року починається Петрів піст.

  • Коли пост в 2016 році
  • Розкажіть про нас друзям: