Буде індексація пенсії в 2016 році і на скільки відсотків

Буде індексація пенсії в 2016 році і на скільки відсотків

Буде індексація пенсії в 2016 році і на скільки відсотків

Всі коригування і зміни, прийняті в 2015 році щодо пенсійного забезпечення, будуть в повній мірі функціонувати і працювати в 2016.

У майбутньому році особливу підтримку від держави будуть почувати люди пенсійного віку, це відіб’ється і на виплатах соціального забезпечення. Очікується, що пенсію можуть підвищити понад план і не випадково саме в 2016 році, адже далі йдуть вибори в Держдуму, потім президента Російської Федерації в 2018. Урядовий інтерес тут дуже помітний, воно потребує в електораті – пенсіонери основна підтримка кандидатів. Якщо держава не вживе заходів, то з незалежних причин пенсія зросте на 25%.

Підвищення пенсій у 2016 році в Росії

Версії високопоставлених чиновників різняться з приводу підвищення трудової пенсії. Один каже – що очікується зростання на 7%, інший – на 7,1%. Різниця невелика в порівнянні з тим, що обіцяє держава. Якщо вірити уряду, то звичайна пенсія зросте на 20%. Можливо, хтось не відчує надбавки, але для більшості пенсіонерів навіть такі підвищення є гарною підтримкою. Тим більше з огляду на непросте економічне становище, з яким зіткнулася зараз Росія і ряд інших європейських країн. Хоча, судячи за прогнозами ряду експертів, інфляція в 2016 році в Росії припиниться.

Точно наскільки підвищиться сума виплат в 2016, стане зрозуміло за фінансовими обставинами в країні на період прийняття бюджету. За останній час було проведено безліч різних перерахунків, реформ в пенсійній системі, тепер до соціальної підтримки відноситься накопичувальна і страхова частини. Сума пенсії нараховується за такими параметрами:

 • розмір середньої заробітної плати;
 • загальний стаж роботи;
 • особисті накопичення учасника програми пенсійних фондів.

Чого чекати, чи буде індексація пенсії в 2016 році і на скільки відсотків вона зросте? На показник індексації впливає різниця доходів ПФР з інфляцією, яка почне проводитися з лютого 2016 року. Саме ці дані визначать підсумковий відсоток для підвищення пенсії. У всіх політичних напрямках бюджету очікують мінімальну індексацію на три наступних роки по відношенню до інфляції за минулий період, тому що вона не може бути більше інфляції. Розглядається варіант виходу з ситуації наступним чином: різке зростання особистих доходів ПФР від внесків.

Індексація пенсійних нарахувань в 2016 році в Росії: про що думає уряд

Сума індексації пенсій – основний момент держбюджету на період 2016-2018 рр.., і він до цих пір остаточно не сформульований, хоча поправки були введені в червні поточного року. На запитання, чи буде індексація пенсії в 2016 році і на скільки відсотків, у різних структур свої відповіді. Мінфіном було запропоновано провести індексацію відповідно до докризових прогнозами – це 5,5 і 4,5 % для майбутнього року. Цю індексацію можна було застосувати без урахування сплеску інфляції, яка сталася у 2014 році.

Практично всі пенсіонери з надією чекають підвищення пенсій в 2016 році в Росії цікавляться питанням індексації. Нарахування среднетрудовой пенсії буде проходити в розмірі 13200-13370 рублів, це відомо ще з 2013 року. У той період система накопичень перенесла колосальні потрясіння. По всіх нарахуваннях був проведений мораторій, гроші громадян, що зберігалися у фондах комерційних, заморозили і направили до держбюджету.

В результаті пенсія збільшилася за двома виплат:

У 2013 році:

 • страховим на 10,12%;
 • соціальним на 1.81%;

У 2014 році на 8,31%, 1,81%; в 2015 – 11,4%, 10,3%.

Чинним законодавством встановлено дві індексації в рік, перша проводиться у лютому, згідно з рівнем інфляції — не нижче її, друга в квітні — на показники впливає власний дохід ПФР. За тим же стандартом буде проведена індексація пенсії в 2016 році в Росії по співвідношенню до інфляції.

Міністерство економіки наполягає на тому, щоб встановити розмір індексації в межах 5,5%, інші експерти стверджують, що цифра буде дорівнювати 6,1%, в свою чергу, соціальним блоком виведений показник в 6,6%. Це стосується всіх сфер пенсійних накопичень.

У 2015 році зміни пенсійні нарахування зазнали два рази, в лютому і в квітні. Перша індексація збільшила виплати на 11,4 % у 39 млн. громадян Росії. Згідно з показниками, на 1 лютого, страхова пенсія у росіян стала виплачуватися в наступному розмірі:

 • 8 000 рублів за втрату годувальника;
 • 7900 по інвалідності;
 • 12500 по старості.

За словами Максима Топіліна, міністра праці Російської Федерації, у лютому 2016 року індексація пенсій складе 5,5 %, у 2017 – 4,5 %. Ці цифри ще приблизні і будуть піддаватися корегувань. Попередньо це означає, що:

 • для середніх пенсіонерів виплати повинні перевищувати 13 700 рублів;
 • для працюючих – 13 500 рублів;
 • дітей-інвалідів – 13 000 рублів;
 • для ветеранів війни ця сума дорівнює 36 000 рублів;
 • на думку скептиків, по всій Росії збільшення складе не більше ніж до 13 200 рублів.

Тим часом, соціальний блок акцентує увагу на збереженні існуючого порядку, з вимогою збільшити пенсії щодо реального рівня інфляції на кінець 2015 року у розмірі 11,9%. Для цього соціальний блог пропонує відмовитися назавжди від накопичувальної системи або продовжити заборону на внесок коштів на неї.

Триватиме пенсійний вік в 2016 році?

Підвищення або скорочення пенсійного віку – найважливіша характеристика, що визначає на якому році свого життя, людина може почати користуватися всіма благами, запропонованими соціальною державою.

Обговорення стосовно продовження в Мінфіні ведуться дуже активно, як стверджує уряд, ці заходи необхідні в цілях економії і збереження Резервного фонду. Держава вже не планує трирічний бюджет, а готує його тільки для 2016 року. Основне завдання Мінфіну – збереження коштів у розмірі понад 2 трлн. рублів в Резервному фонді до 2018 року.

Пенсійний вік у росіянок зараз починається в 55 років, чоловіки виходять на відпочинок, досягаючи 60 річного віку. Жителі віддалених північних регіонів країни, співробітники небезпечних, шкідливих підприємств, як правило, виходять на пенсію значно раніше, часто в 40-45 років. Антон Силуанов, глава Міністерства пояснив, що ділити за статевими ознаками вік виходу на пенсію неправильно, і запропонував, що чоловіки і жінки повинні перестати працювати з настанням 65-річчя.

Фінансисти спільно з економістами, експертним співтовариством і Минтрудом розглядають всілякі альтернативи:

 • вирівняти пенсійний вік, незалежно від статевих ознак до 60 років;
 • жінкам підвищити до 58 років, чоловікам до 63;
 • проведення поступового підвищення.

Максим Топілін з такою політикою погоджуватися не бажає в нинішній ситуації, коли середня тривалість життя не переходить межу 70 років. Ось коли ситуація зміниться, стверджує він, і в середньому люди будуть доживати до 75 років, можна повернутися до питання збільшення віку. Але в найближчі п’ять років цього не передбачається. Однозначно різко ніхто не буде додавати робочі року громадянам похилого віку.

Заощадити шляхом збільшення терміну працездатності громадян за три роки вдасться до декількох сотень мільярдів рублів. Передбачається збільшувати вік поступово або за шість місяців до 65 років для всіх.

За словами Антона Германовича Сілуанова, колишній рівень індексації спричинить за собою додаткові витрати в розмірі 3,1 трлн. рублів на найближчі два роки. Що рівносильно скорочення витрат на ту ж суму в інших сферах, в тому числі освіті та медицині, інакше буде витрачений весь Резервний фонд країни в наступному році на покриття витрат.

Працюючим пенсіонерам можуть перестати виплачувати гроші в 2016 році, але тільки тієї категорії громадян, які отримують в місяць заробітну плату понад певного рівня. Чи скасують всім працюючим пенсію невідомо.

Пенсії для військових

У військових нарахування ростуть, так як вони рано виходять на пенсію і йдуть працювати для отримання цивільного пенсійного стажу. З наступного року страхова пенсія по зарплаті буде переглядатися на користь цивільної. Двопроцентна надбавка також буде скасовано, але, тим не менш, військовим збільшать виплати на 7,5%.

Основні очікування пенсійних нарахувань в 2016 році

Пенсійна реформа формується в інтересах працюючих пенсіонерів та в інтересах держави.

 • запускається нова система розрахунків виплат для працюючих пенсіонерів;
 • військових, інвалідів, які втратили годувальника;
 • індексація вище рівня інфляції буде проведена;
 • відкладено на розгляд підвищення пенсійного віку;
 • пільги зберігаються;
 • працевлаштовані в минулому році особи, отримувати гроші будуть згідно нових стандартів.

Незважаючи на складну економічну ситуацію і активні дискусії, уряд запевняє, що не настільки сильні проблеми в бюджеті, щоб щось кардинально міняти.

На завершення рекомендуємо дізнатися прогноз курсу долара на 2016 рік в Росії. Це допоможе визначитися, в якій валюті доцільніше зберігати гроші.