Безробіття в Росії 2016: рівень безробіття, прогноз

Нестабільна економічна ситуація в нашій країні призвела не тільки до підвищення цін і зменшення зарплат, але і негативно позначилася на зайнятості населення. Кількість людей, що залишилися без роботи, за останні кілька років тільки планомірно зростає. Якою буде безробіття в Росії 2016 року, цікавить багатьох. Наскільки критична ситуація, спробуємо розібратися нижче.

Прогнози аналітиків

На жаль, експерти кажуть про збільшення рівня безробіття в 2016 році порівняно з минулим.

За офіційними даними Мінпраці, при відсутності серйозних потрясінь в економіці і різкого падіння рубля показник безробіття не повинен перевищити 6,3 % від загальної кількості економічно активного населення. Для порівняння, за підсумками 2015 року він склав 5,8%. Отже, очікується зростання приблизно на 500 тис. осіб.

Безробіття в Росії 2016: рівень безробіття, прогноз

На думку відомства, такі дані у масштабах нашої держави не є критичними, а ситуація на ринку праці цілком прийнятна.

Озвучена цифра є середньою по країні. Це означає, що рівень безробіття в Росії по регіонах відрізняється. Наприклад, в Інгушетії ситуація одна з найбільш несприятливих – показник досяг 26%, в Севастополі і Забайкальському краї – приблизно 10%, а по Санкт-Петербургу і Москві самі низькі цифри – менше 3%.

Реальна картина

Загальновідомо, що офіційні показники засновані головним чином на даних біржі праці. Однак багато хто не вдаються до послуг центрів зайнятості. Така ситуація призводить до прихованого безробіття.

Крім того, в нинішніх умовах економічної кризи та спаду виробництва роботодавці намагаються по максимуму скоротити свої витрати на оплату праці, відправляючи співробітників у неоплачувані відпустки або скорочуючи годинник робочого тижня. Виходить, що людина ніби працевлаштований, але дохід його сильно урізаний або взагалі відсутня.

Враховуючи дані фактори, можна зробити висновок, що реальна цифра в 1,5–2 рази більше офіційно озвученої.

Які галузі найбільше постраждають

Прогнози, що безробіття в Росії на 2016 рік провіщають великі скорочення переважно в наступних сферах економіки:

 • банківська система,
 • туризм та відпочинок
 • готельний бізнес,
 • авіаперевезення,
 • автомобільна промисловість,
 • будівництво,
 • торгівля.

Такі висновки зроблені не тільки в зв’язку із зменшенням купівельної спроможності населення та введенням санкцій, але і зі сформованими напруженими відносинами з деякими країнами, навислою загрозою.

Важко доведеться і малому підприємництву через незатребуваність їх послуг, компаніям, зав’язаним на курсі валют (переважно імпортерам), а також бізнесу, орієнтованого на ціни вище середнього.

Немає приводу для паніки

При цьому фахівці вбачають і позитивні моменти у ситуації для країни ситуації. Їх прогнози дозволяють зробити висновок, що безробіття в Россі в 2016 році не прийме страхітливих масштабів.

Санкції, гостра політична обстановка і торгові війни стали потужним стимулом для створення власного імпортозаміщення, перепрофілювання виробництва і вкладення коштів у вітчизняну економіку.

Безробіття в Росії 2016: рівень безробіття, прогноз

Це все повинно сприятливо позначитися на розвитку бізнесу та створення нових робочих місць в наступних сферах:

 • сільське господарство – у зв’язку із зростанням ціна на імпортні продукти,
 • автомобільні перевезення на малотоннажному транспорті – з-за введення в експлуатацію нової системи Платон,
 • санаторно-оздоровчий сектор російських курортів,
 • інформаційні технології стрімко розвивається галузь, не сильно залежить від економічних труднощів,
 • легка, харчова, хімічна промисловість – з причини постійної затребуваності продукції даних галузей.

Але одномоментно такі глобальні зміни провести не вийде, тому результат цього копіткого процесу навряд чи буде видно до кінця 2016 року.