Безкоштовна приватизація житла в 2017 році продовжено до 2018 року

Безкоштовна приватизація житла в 2017 році продовжено до 2018 року

Безкоштовна приватизація житла в 2017 році

Наближається дата закінчення безкоштовної приватизації житла. У 2017 році ця подія має припасти на 1 березня. Що ж робити тим, хто не встигає взяти участь у приватизації? Можливо продовження приватизації житла після 1 березня 2017 року?

Поспішаємо заспокоїти вас! Безкоштовна приватизація житла продовжено до 1 березня 2018 року, на підставі Федерального закону від 28.02.2015 N 20-ФЗ «ПРО внесенні змін у окремі законодавчі акти Російської Федерації».

Плюси приватизації

Незважаючи на те, що приватизація житлових приміщень у Росії відбувається з липня 1991 року, багато хто досі задаються питанням, для чого потрібна приватизація?

Приватизація житла має на увазі під собою перехід права власності на житло від держави до громадян. Власники житла отримують можливість володіти та розпоряджатися власним майном на свій розсуд. Тобто, можна проживати в квартирі або здати її в оренду, продати або подарувати, залишити у спадок або оформити інші угоди.

Але і це не все! Житло, що перебуває у власності громадян, може бути прийняте в якості застави при оформленні кредитного договору. При чому узгоджувати з кимось оформлення такої угоди не потрібно. Не треба й питати дозволу на реєстрацію громадян у своїй квартирі.

Які житлові приміщення можна приватизувати

Безкоштовна приватизація житла в 2017 році поширюється на будь-які житлові приміщення, за винятком таких:

 • службове житло;
 • у гуртожитках;
 • в аварійному стані;
 • в закритих військових містечках;
 • входять у житловий фонд радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і прирівняних до них;
 • житловий фонд стаціонарних установ соц захисту населення, розташований в сільській місцевості.

Ці обмеження встановлені статтею 4 Федерального закону «Про приватизацію житлового фонду в Російській федерації».

Які документи потрібні для приватизації житла

Отже, вирішено — оформляємо приватизацію! Наступний крок — збір документів. Вам будуть потрібні:

 • Договір соціального найму.
 • Виписка з ЕГРП по формі № 3 на кожного учасника приватизації.
 • Виписка з ЕГРП на квартиру.
 • Виписка з будинкової книги.
 • Технічний паспорт.
 • Кадастровий паспорт.
 • Довідки, які підтверджують, що заявники раніше не брали участь у приватизації інших об’єктів нерухомості.
 • Особовий рахунок на квартиру.
 • Документи, що посвідчують особу (паспорта, свідоцтва про народження дітей, про реєстрацію шлюбу).
 • Будьте готові до того, що будуть потрібні копії зазначених документів. Копії потрібно зробити заздалегідь і мати при собі. Зверніть увагу, що деякі документи мають обмежений термін дії, тому затягувати з подачею документів на приватизацію не варто.

  Куди подавати документи на приватизацію

  Співвітчизники давно оцінили зручність послуги — служба одного вікна. Саме тому більша частина заявників звертаються в багатофункціональний центр (МФЦ). Разом з тим, аналогічна послуга надається Департаментом житлової політики і житлового фонду міста Москви. Контактні дані цих установ можна дізнатися в довідковій службі міста або скористатися пошуковою системою мережі «Інтернет».

  Хто може брати участь у приватизації

  У приватизації житлового приміщення можуть брати участь всі, хто зареєстрований в квартирі і хто раніше не брав участь в приватизації іншого житлового приміщення. Виняток — заявники, які раніше брали участь у приватизації у неповнолітньому віці. Для них можлива участь у приватизації вдруге, по досягненню повноліття.

  Побутує помилкова думка, що малолітні діти не повинні брати участь у приватизації. Це не так! Якщо при приватизації квартири зареєстрований в ній дитина не отримав право власності на частину квартири — договір приватизації може бути розірваний через суд відділом піклування, прокуратурою і т. д.

  «Підводні камені»

  Чи є мінуси в приватизації? Безумовно, є. Без «ложки дьогтю» ніяк… У власників квартири з’являються не тільки права, але і обов’язки.

  По-перше, це оплата податку на нерухомість, який нараховується з урахуванням кадастрової вартості житлового приміщення. По-перше, власник зобов’язаний нести витрати по оплаті комунальних послуг, обслуговування квартири багатоквартирного будинку (поточний і капітальний ремонт, прибирання під’їзду, облаштування прибудинкової території тощо), по-третє, власник несе відповідальність за все, що відбувається в його квартирі. Квартиранти затопили сусідів, тимчасовий мешканець зник і його шукають співробітники банку і т. д. — будьте готові до неприємностей.

  Ще один суттєвий мінус, про яке не прийнято говорити. Аварійне житло, підлягає знесенню, не привід сподіватися на поліпшення житлових умов. Більше того — це не привід для власників квартир сподіватися на «справедливість».

  При розселення аварійного будинку, власники можуть розраховувати на рівноцінне за загальної площі житла, але тільки в тому випадку, якщо муніципалітет має можливість надання житла. Якщо ні — виплачується викупна вартість, яка, насправді, не покриє всіх витрат власника квартири.

  Прогнози

  Хоча безкоштовна приватизація житла в Росії продовжувалася неодноразово — це не може тривати вічно. Рано чи пізно настане момент, коли право власності можна буде отримати тільки на платній основі. Яка буде вартість приватизації? Якими будуть умови для оформлення власності? Зараз рано про це говорити, але ясно одне — безкоштовна приватизація житла в 2017 році ще можлива! Якщо ви вирішили стати власником — не затягуйте вирішення питання.